Film z 90-tych rokov podporuje kriminalitu: Známa komédia so Schwarzeneggerom tak bola stiahnutá z filmového festivalu!

Filmový priemysel sa v dobách dávno minulých neštítil “pustiť do éteru” aj snímky, ktoré by sme v dnešnej dobe považovali za rasistické. Filmový festival v americkom Portlande si tak na paškál zobral akčnú komédiu s 90-tych rokov. Počas tohtoročného programu spomínaného filmového festivalu sa nebude premietať film Policajt zo škôlky v hlavnej roli s Arnoldom Schwarzeneggerom. Čo je však na tomto filme tak poburujúce?

 

Nahradí ho dokument o politikovi

Kritici si vzali do zubov tento film kvôli tomu, že údajne podporuje takzvaný school-to-prison pipeline. To znamená, že deti zo znevýhodnených životných podmienok sú tak kvôli neprimeraným trestom v školách poslaní za mreže. Komédia má navyše povyšovať prehnanú policajnú prácu a niektorí tento film prirovnávajú k filmu Zrodenie národa (Birth Of A Nation), ktorý sa považuje za rasistický. Na festivale tak táto komédia bude nahradená dokumentom o nedávno zosnulom americkom černošskom politikovi Johnovi Lewisovi.

 

John Lewis - Wikipedia

Zdroj: en.wikipedia.org

 

Komédia má vraj rasistický podtón

“Policajt zo škôlky je pozostatok toho ako popkultúra živí rasistické predsudky. Podobne ako filmy Zrodenie národa alebo Juh proti Severu,” napísala na svoj Twitter Lois Leveen, ktorá je na čele filmových kritikov. Podstatou filmu je tak utajené policajné pátranie po drogovom dílerovi. Utajený policajt, ktorého si zahral práve Schwazenegger sa zhostí práce učiteľa v škôlke, ktorú navštevuje aj syn hľadaného muža. Policajt to mal s deťmi od začiatku ťažké, keďže nemá s nimi žiadnu skúsenosť no koniec koncov mu prirástli k srdcu a tak uvažuje o zmene povolania.

 

Nasledujú aj online databázy filmov

K tomuto incidentu sa vyjadril aj senátor Texasu, Ted Cruz, ktorému sa takáto zmena vôbec nepáči. “Naštvaní ľavičiari neznášajú Hollywood. Každý kto s tým nesúhlasí bude cenzúrovaný,” vyjadril sa na svojom Twitteri. Ďalej dodáva, že Hollywood sa očividne bojí mafie a tak radšej dotuje ľudí, ktorí sa zbavujú filmov a prejavov, ktoré im nevyhovujú. Niektorí poskytovatelia online filmov tak v júni stiahli podobné filmy so svojej ponuky. Mali tak zobrazovať policajnú brutalitu či rasové stereotypy ako už spomínaný snímok Juh proti Severu. Stalo sa tak kvôli početným celosvetovým protestom proti rasizmu, ktoré spustila tragická smrť Georga Floyda.

 

zdroj:novinky.cz 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Film z 90-tych rokov podporuje kriminalitu: Známa komédia so Schwarzeneggerom tak bola stiahnutá z filmového festivalu!”