streda, 22 mája, 2024

8 šikovných trikov s ktorými sa naučíte kupovať len kvalitné oblečenie

Stalo sa vám niekedy, že ste si kúpili úžasnú módnu vec a po prvom vypratí sa buď roztiahla či potrhala? S najväčšou pravdepodobnosťou je vaša odpoveď „áno“. Aby ste tomu zabránili, potrebujete vedieť pár malých tajomstiev, ktoré vám pomôžu rozpoznať nekvalitné veci v obchode a ušetriť peniaze. Odteraz sa budete pozerať bližšie!

  1. Bavlnka nevyzerá takto!

Pri výbere oblečenia z bavlny, jednoducho stlačte v pästi okraj odevu. Ak potom vyzerá ako pokrčený papier, jedná sa o neštandardný materiál. Bol spracovaný špeciálnou látkou na udržiavanie tvaru, ale po vypraní sa takáto vec premení na handru.

как выбрать качественную вещь

  1. Švy by mali byt tesne pri sebe

Ak chcete skontrolovať kvalitu švov, len mierne si roztiahnite šité detaily oblečenia. Nemali by byť krivé, mali by byť husté s častými stehmi. V opačnom prípade máte vo svojej ruke nekvalitnú vec, ktorá nestojí za vaše peniaze.

  1. Skrytý zips je lepší ako vonkajší

Vždy si dávajte pozor na zapínanie a pokúste sa vyberať si veci s kokovým zahaleným zipsom. Tie, ktoré sú vonku sa rýchlo poškodia a najmä vtedy, ak sú plastové.

  1. Dĺžka zipsu

Pred nákupom vecí so spojovacími prvkami sa uistite, že obidva polovice zipsu sa prispôsobia dĺžke a farbe. Často sú nerovnomerne šité, čo naznačuje nízku kvalitu. Takéto spojovacie prvky vám nevydržia dlho.

хорошая одежда

  1. Štítok napovie veľa

Prírodné tkaniny sú nepochybne lepšie ako syntetické, opotrebovávajú sa omnoho pomalšie. Avšak 100% bavlna môže po umytí rýchlo stratiť svoj tvar a vec sa stane nerozpoznateľnou. Preto je lepšie si vyberáte veci s prídavkom umelých vlákien, ako je viskóza alebo nylon, no nemalo by ich byť viac ako 30%.

  1. Žiadne ďalšie vlákna

Stojí za pozornosť kvalita vzorov a nitiek na oblečení. Vzory sa musia zhodovať, majú mať rovnakú farbu a všetky švy by mali byť šité rovnakými vláknami. Ak ste si všimli vlákno inej farby, znamená to, že kvalita tejto veci je ponímaná trochu inak.

качественные вещи

  1. Dierky na gombíky a gombíky

Toto je veľmi charakteristická črta oblečenia, pretože keď sa vyrábajú nepodarky, tieto drobnosti nikoho nezaujímajú. Mali by ste sa na to poriadne pozrieť! Gombíky by mali byť spoľahlivo prišité, bez zbytočných nitiek, ktoré vyčnievajú do všetkých smerov. Dierky na gombíky by mali byť dôkladne rozrezané s rovnými švami.

Len v tomto prípade je možné kúpiť si kvalitné oblečenie. V opačnom prípade vám gombíky budú vypadávať a dierky na ne sa začnú trhať. To určite neposilní vašu radosť z nákupov.

  1. Pozrite sa na lemy

Nezabúdajte skontrolovať lemy – mali by byť dostatočne veľké. Do 4 cm, ak je to sukňa a do 2 cm, ak je to blúzka alebo tričko. Ak na oblečení nie sú žiadne záhyby alebo sú okraje len jednoducho prešité, v žiadnom prípade sa nejedná o kvalitné oblečenie. Ruky preč!

Veríme, že tieto praktické tipy vám pomôžu kúpiť si len kvalitné veci, ktoré budete nosiť s radosťou a poslúžia vám aj niekoľko sezón. Dodržujte spomínané pravidlá a šetrite sa od zbytočných nervov a peňazí!

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Matka sa nakloní, aby pobozkala svoje bábätko – tvár novorodenca roztápa jej srdce

Deti sú jednoducho fascinujúce. Zatiaľ čo matka bude vždy cítiť nežnú lásku a hlbokú náklonnosť k svojmu dieťaťu, tieto pocity vždy zdieľa aj dieťa,...

Máte túto pečiatku na občianskom? Tu je uvedené, na čo vlastne slúži – Veľa ľudí o tom nemá poňatia

Mnohí z nás nosia svoj občiansky preukaz každý deň pri sebe a používajú ho najmä ako doklad totožnosti. Na slovenských občianskych preukazoch sa však...

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...
Verified by MonsterInsights