Ako jednoducho si dokážete vylepšiť vašu obývačku?

Roky sa vo vašej obývačke nič nezmenilo a začína vás nudiť? Vylepšenie nemusí znamenať rekonštrukciu, niekedy postačia len malé zmeny. Na laminátovú podlahu dajte aspoň malý koberec, závesy vymeňte za plisse rolety alebo praktické vertikálne žalúzie, no veľmi dobre  pomôže aj premiestnenie nábytku.

Zmena farieb

Výraznejšou zmenou môže byť vymaľovanie obývačky úplne inou farbou akú mala doteraz. Svetlé farby ju rozžiaria a opticky zväčšia, tmavšia farba jej dodá na elegancií. Čokoládová alebo tmavomodrá obývačka má svoje čaro, najmä ak je vhodne zladená s nábytkom a doplnkami. Ak nechcete maľovať alebo tapetovať vyskúšajte menšie zmeny. Pekná laminátová podlaha je praktická aj estetická, no aj koberec uprostred obývačky môže byť zmenou, ktorú potrebujete. Koberec nemusí byť veľký, hlavné je aby miestnosť oživil.

Zamerané na okná

Či máte na oknách moderné plisse rolety, žalúzie alebo záclony nie je jedno. Okrem toho, že plnia praktickú funkciu a zabraňujú tomu, aby zvedavé pohľady narušili vaše súkromie sú dôležité aj z estetického hľadiska. Závesy alebo záclony ustupujú žalúziám a roletám, pokiaľ ale chcete zmenu nemusíte mať z týchto bytových textílií obavy.

Závesy dokážu výrazne zmeniť vzhľad obývačky, pretože sa tiahnu od stropu až k podlahe a tak sú neprehliadnuteľné. Ak predsa len závesy nie sú podľa vášho gusta, môžete vyskúšať vertikálne žalúzie, ktoré často vidno v kancelárskych priestoroch. Vďaka veľkej ponuke farieb a dizajnov sú ale vhodné aj do bytu a do obývačky.

Premiestnite nábytok

Pokiaľ nechcete nové veci môžete preorganizovať tie staré. Premyslite si, ako by ste mohli premiestniť nábytok, aby bola pre vás obývačka útulnejšie a praktickejšia. Ak ste boli zvyknutý na dokonalú symetriu vytvorte trošku „chaosu“ a naopak, ak vaša obývačka pôsobí neorganizovane nastoľte v nej poriadok. Kým začnete sťahovať všetko si nakreslite a premerajte. Použiť môžete papier a ceruzku alebo niektorú z aplikácií.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako jednoducho si dokážete vylepšiť vašu obývačku?”