Prečo investovať do kvalitného oblečenia?

Väčšina z nás má v skrini podstatne viac oblečenia než potrebujeme, dokonca viac ako dokážeme vynosiť. Výpredaje sú lákavé a ak nám niečo padne do oka veľakrát neodoláme. Dámske mikiny, tričká, dámske tenisky – to všetko môžeme nakúpiť pomerne lacno.  Lenže lacné odevy rovnako ako lacné matrace neuspokoja každého.

Rýchla móda

Lacné oblečenie v skutočnosti vôbec nie je také lacné ako si myslíme. Nízka cena síce teší spotrebiteľov ale už menej životné prostredie a ľudí, ktorí tričká vyrábajú. Nemáme teraz na mysli odevné spoločnosti ale ľudí, ktorý dámske mikiny vyrábajú vlastnými rukami. Pracovné podmienky a ich mzda sú neraz nevyhovujúce, o ochrane životného prostredia nehovoriac. Treba vyrábať rýchlo a lacno, pretože nová sezóna a s ňou aj nová kolekcia už klope na dvere. Problém s veľkým množstvom lacného a nekvalitného oblečenia je aj pri jeho likvidácií a zbytočne sa produkuje veľké množstvo odpadov.  Preto by ste

Stavte na kvalitu

Oblečenie alebo kvalitné dámske tenisky vám vydržia celé roky a aj preto je ich cena vyššia. Oblečenie vám ale vydrží dlhú dobu, pokojne aj niekoľko rokov, vyrobené je z kvalitných materiálov a technológiou, ktorá zaťažuje životné prostredie o poznanie menej. V neposlednom rade treba povedať, že aj zamestnanci týchto výrobcov pracujú v lepších podmienkach.

Okrem toho pri  lacnom oblečení sa šetrí aj na farbiacich látkach čo môže viesť k podráždeniu kože alebo alergickej reakcií. Nie vždy to ale pri odevoch alebo nových lacných matracoch platí, záleží, kde nakupujete a od koho si tovar kupujete.

Slow fashion možno nenasleduje aktuálne módne trendy ale zastáva názor, že vám stačí vlastniť menej kvalitných a nadčasových kúskov. Keď sa zamyslíte nad tým, čo najradšej nosíte je to oblečenie alebo pohodlná dámska mikina, ktoré vám pristanú a v ktorých sa cítite pohodlne aj keď ich vlastníte už nejaký ten rok? Alebo je to kúsok, ktorý máte v šatníku pár dní a o mesiac už vyjde z módy?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo investovať do kvalitného oblečenia?”