Prečo investovať do kvalitného oblečenia?

Väčšina z nás má v skrini podstatne viac oblečenia než potrebujeme, dokonca viac ako dokážeme vynosiť. Výpredaje sú lákavé a ak nám niečo padne do oka veľakrát neodoláme. Dámske mikiny, tričká, dámske tenisky – to všetko môžeme nakúpiť pomerne lacno.  Lenže lacné odevy rovnako ako lacné matrace neuspokoja každého.

Rýchla móda

Lacné oblečenie v skutočnosti vôbec nie je také lacné ako si myslíme. Nízka cena síce teší spotrebiteľov ale už menej životné prostredie a ľudí, ktorí tričká vyrábajú. Nemáme teraz na mysli odevné spoločnosti ale ľudí, ktorý dámske mikiny vyrábajú vlastnými rukami. Pracovné podmienky a ich mzda sú neraz nevyhovujúce, o ochrane životného prostredia nehovoriac. Treba vyrábať rýchlo a lacno, pretože nová sezóna a s ňou aj nová kolekcia už klope na dvere. Problém s veľkým množstvom lacného a nekvalitného oblečenia je aj pri jeho likvidácií a zbytočne sa produkuje veľké množstvo odpadov.  Preto by ste

Stavte na kvalitu

Oblečenie alebo kvalitné dámske tenisky vám vydržia celé roky a aj preto je ich cena vyššia. Oblečenie vám ale vydrží dlhú dobu, pokojne aj niekoľko rokov, vyrobené je z kvalitných materiálov a technológiou, ktorá zaťažuje životné prostredie o poznanie menej. V neposlednom rade treba povedať, že aj zamestnanci týchto výrobcov pracujú v lepších podmienkach.

Okrem toho pri  lacnom oblečení sa šetrí aj na farbiacich látkach čo môže viesť k podráždeniu kože alebo alergickej reakcií. Nie vždy to ale pri odevoch alebo nových lacných matracoch platí, záleží, kde nakupujete a od koho si tovar kupujete.

Slow fashion možno nenasleduje aktuálne módne trendy ale zastáva názor, že vám stačí vlastniť menej kvalitných a nadčasových kúskov. Keď sa zamyslíte nad tým, čo najradšej nosíte je to oblečenie alebo pohodlná dámska mikina, ktoré vám pristanú a v ktorých sa cítite pohodlne aj keď ich vlastníte už nejaký ten rok? Alebo je to kúsok, ktorý máte v šatníku pár dní a o mesiac už vyjde z módy?

0 replies on “Prečo investovať do kvalitného oblečenia?”