piatok, 19 júla, 2024

Tajomné artefakty, ktorých pôvod nevedia vysvetliť ani skúsení vedci

Na školách nás všetkých učili, že ľudia pochádzajú z opíc. Vo svete dominuje evolučná teória, no aj napriek tomu existujú tí, ktorí s ňou nesúhlasia. Tvrdenia, že prvé koleso sa objavilo v 5. storočí pred Kristom, náročné výpočtové mechanizmy z 20. storočia a špeciálne spracovanie kovov, ktoré ich chránia pred koróziou…to, ale aj mnoho iných vecí boli len nedávno spochybnené.

Dôvodom sú úžasné artefakty, ktoré sa nachádzajú na celom svete. Vo väčšine prípadov sa nedajú podložiť žiadnym vedeckým vysvetlením. Vyvracajú základy modernej histórie a vedy, pretože jediné možné vysvetlenie nachádzajú v mimozemskom živote. Pozrite sa, čo všetko nebolo doposiaľ možné vysvetliť…

Kamenné gule z Kostariky

V 30.rokoch 20.storočia pracovníci banánovej spoločnosti pri vyrúbavaní džungle na výstavbu plantáže našli prekvapenie v podobe divných kameňov s ideálnym guľovitým tvarom. Štúdium ich pôvodu neprinieslo doposiaľ žiadne výsledky.

Vedci rozhadzujú rukami a strácajú sa v domnienkach, odkiaľ by mohli kamene pochádzať. Boli Indiáni schopní vybrúsiť viactonové kamene do takejto podoby? To nikto nevie…

Bagdadská Baterka

Pokusy s elektrickou energiou sa začali robiť až v 17.storočí. Aspoň takto nás to učili v škole. Rovnako ako Wilhelm Koenig, ktorý našiel v blízkosti Bagdadu starobylú baterku.

Skladá sa z nádoby s medeným valcom, na ktorom boli zistené stopy po korózii. V skutočnosti ide o prvý galvanický element, ktorý dokázal ľahko vytvoriť napätie v podobe 1 voltu.

Voynichov rukopis

Tento starobylý kódex, napísaný neznámym autorom a jazykom, získal v roku 1912 zberateľ Wilfred Voynich. Moderná analýza pergamenu pomohla zistiť, že kniha bola napísaná v rokoch 1404 až 1438. Desaťročia sa skúsení kryptografovia snažia odhaliť jej tajomstvo, no všetky pokusy boli doposiaľ zbytočné. Existuje mnoho teórií o tajných šifrách, ktoré sa nikomu nepodarilo pochopiť.

Zlatý artefakt Inkov

Koncom 19.storočia sa na území Kolumbie začali objavovať neuveriteľne krásne šperky v podobe zlatých vtákov z kmeňa Inkov. Nezvyčajnou črtou tohto nálezu bola jeho podobnosť s modernými lietadlami. Tzv. „Birdie“ sa totiž podobá skôr na lietadlo, ako na samotné zviera.

Nemeckí nadšenci si dokonca vyrobili jeho zväčšenú kópiu, ktorá sa s ľahkosťou pohybovala vo vzduchu. Mohli Indiáni vedieť niečo o tajomstve lietania?

Genetický disk

V tej istej Kolumbii objavili archeológovia ešte jeden podivuhodný nález, ktorý pomenovali ako genetický disk. Kameň vo forme disku znázorňuje všetky štádia ľudského vývoja v maternici – od spermie až po samotný plod.

Vedci sa o tomto dozvedali len pomocou moderných mikroskopov. Nevieme pochopiť, ako je možné, že Indiánska civilizácia bola taká vyspelá!

Železný stĺp v Dillí

Tento 8-metrový niekoľkotonový stĺp sa stal jednou z hlavných atrakcii v Indii. Je známe, že stĺp bol postavený v roku 415 na počesť kráľa Chandragupta II. Skladá sa z čistého železa, ktoré za celú tu dobu nejavilo žiadnu stopu po korózii.

Moderní inžinieri si už niekoľko rokov lámu hlavu nad tým, aby dosiahli tento výsledok. Len si spomeňte na naše vodovodné potrubia. Tento stĺp vydržal v nepoškodenom stave neuveriteľných 1600 rokov.

Terteriánové hlinené tabule

V roku 1961 sa v Rumunsku našli tri hlinené tabule s piktogramami. Po tom, čo vedci vykonali rádionuklidovú analýzu, ostali v šoku. Ich minimálny vek je 7500 rokov.

Nápisy na tabuľkách sa stali predmetom ostrých sporov. Niektorí tvrdia, že ide o najstaršiu formu písania. Predtým sa verilo, že neexistuje nič staršie ako minojská civilizácia (približne 2700 rokov pred naším letopočtom). Skeptici na druhej strane tvrdia, že sú to len primitívne piktogramy, nie text.

Mechanizmus z Antikytéry

Tento zázrak starovekej technológie bol objavený v roku 1901 gréckym potápačom na dne potopenej starodávnej lode. Mechanizmus pozostáva z 30 bronzových ozubených koliesok, bronzových panelov s ciferníkmi a ručičkami v drevenej schránke. Mechanizmus je starý približne 2300 rokov.

Takúto komplexnú výpočtovú technológiu nevidelo ľudstvo ani v období Renesancie. Ukázalo sa však, že starovekí Gréci mali v tých časoch pokročilejšie mechanizmy. S ich pomocou dokázali astronómovia určiť polohu Slnka a Mesiaca, ich zatmenie či naplánovať termíny olympijskych hier a dôležitých sviatkov.

Stále veríte na rozprávky vedcov, ktorí nám s logikou hovoria o vzniku planéty a histórii ľudstva? Čo ak sa skutočne dopúšťajú chýb alebo horšie, otvorene klamú a obhajujú záujmy svetovej vlády.

Tak či onak, takéto anomálie, či nevysvetliteľné artefakty, sú častým javom na našej planéte. Je to vynikajúca príležitosť na zamyslenie sa nad podstatou sveta okolo nás.

zdroj: boom.ms

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

Prečítaj si aj

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre nový zaujímavý trend. Výzvu búrania stereotypov súvisiacich s ich profesiami sa rozhodli prijať ľudia z...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...
Verified by MonsterInsights