Absolut pridala do svojej reklamy Slovenku tmavšej pleti a Slováci odpovedali rasizmom

Jedna z najznámajších značiek vodky, Absolut, prišla tento rok na trh s veľmi nápaditou kampaňou. Sloganom tejto kampane je: ,,Pod‘ žiť. Nechaj žiť.“ Jej hlavnou myšlienkou je tolerancia obyvateľov Slovenska voči iným národnostiam, farbám pleti a náboženstvám, pretože Slovensko je už dávno žije všetkými farbami.

Nedávno Absolut prezentoval na facebooku svoju kampaň zverejnením fotografie s mobelkou čiernej pleti, nad ktorou bol nápis: „Slovenské mamičky, pekné dcéry máte.“. Nezvyčajné boli study so slovenskými vzormi vo vlasoch tejto krásnej modelky.

Svoju kampať Absolut okomentoval takto: „Slovensko je už dávno farebné a je to tak dobre. Všetci, ktorí sa narodili na Slovensku, majú slovenského rodiča a milujú túto krajinu sú naši, bez ohľadu na farbu pleti.“

Mnohým sa táto kampaň veľmi páči, no na ich sociálnej sieti prevažujú nenávistlivé komentáre, opisujúce rasizmus voči modelke z kampani. Ľudia napísali, že táto kampať je naopak rasistická voči obyvateľom Slovenska. My si myslíme, že agentúra Triad Advertising, ktorá túto kampaň vytvorila, chcela docieliť len väčšiu toleranciu, empatiu a ľudskoť na Slovensku. Či sa jej to podarilo, posúd’te sami:

zdroj:etrend.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Absolut pridala do svojej reklamy Slovenku tmavšej pleti a Slováci odpovedali rasizmom”