Absolut pridala do svojej reklamy Slovenku tmavšej pleti a Slováci odpovedali rasizmom

Jedna z najznámajších značiek vodky, Absolut, prišla tento rok na trh s veľmi nápaditou kampaňou. Sloganom tejto kampane je: ,,Pod’ žiť. Nechaj žiť.” Jej hlavnou myšlienkou je tolerancia obyvateľov Slovenska voči iným národnostiam, farbám pleti a náboženstvám, pretože Slovensko je už dávno žije všetkými farbami.

Nedávno Absolut prezentoval na facebooku svoju kampaň zverejnením fotografie s mobelkou čiernej pleti, nad ktorou bol nápis: „Slovenské mamičky, pekné dcéry máte.“. Nezvyčajné boli study so slovenskými vzormi vo vlasoch tejto krásnej modelky.

Svoju kampať Absolut okomentoval takto: „Slovensko je už dávno farebné a je to tak dobre. Všetci, ktorí sa narodili na Slovensku, majú slovenského rodiča a milujú túto krajinu sú naši, bez ohľadu na farbu pleti.“

Mnohým sa táto kampaň veľmi páči, no na ich sociálnej sieti prevažujú nenávistlivé komentáre, opisujúce rasizmus voči modelke z kampani. Ľudia napísali, že táto kampať je naopak rasistická voči obyvateľom Slovenska. My si myslíme, že agentúra Triad Advertising, ktorá túto kampaň vytvorila, chcela docieliť len väčšiu toleranciu, empatiu a ľudskoť na Slovensku. Či sa jej to podarilo, posúd’te sami:

zdroj:etrend.sk 

0 replies on “Absolut pridala do svojej reklamy Slovenku tmavšej pleti a Slováci odpovedali rasizmom”