15 dôvodov, prečo nezadaný život nie je až taký zlý, ako sa na prvý pohľad môže zdať

„…Nie som jediná osoba na svete, ktorá si myslí, že keby som mala to, čo iní ľudia, bola by som šťastnejšia.

Platí to najmä pri vzťahoch. Keď do môjho života prišlo obdobie šťastnej samoty, rozhodla som sa, že ho predĺžim na neurčito a jediný človek, s ktorým budem vo vzťahu, budem ja sama.

Pre mňa to znamená ignorovanie internetových stránok a aplikácii na zoznamku, žiadne rande na slepo či dohadzovanie od rodinných príslušníkov.

Väčšinu času to funguje výborne: pracujem až neuveriteľne produktívne, aktívne sa venujem svojím koníčkom, mám krásny domov, mačku a letný sad. Stručne povedané, môj život je ilustráciou spokojnosti.

Zrazu si to začínam všímať. Držanie za ruky, vymieňanie nežných pohľadov, objatia, bozky na každom rohu. Vidím ich v autobuse, na bicykli aj v reštaurácii. Zdá sa mi, že sú všade! V hlave mi začínajú víriť myšlienky typu: prečo to nemám aj ja?

Aby som sa opäť mohla vrátiť k svojej rovnováhe, pripomeniem si, že to bola moja vlastná voľba. No v prípade, že ani toto nepomáha, znovu si prečítam zoznam výhod single života:

 1. Môžem flirtovať s kým len chcem!Mám neobmedzené možnosti, môžem flirtovať s kým chcem a kde chcem. Pokojne môžem pobozkať cudzieho muža bez toho, aby som sa za to musela hanbiť.
 2. Chodím kam chcem a kedy chcemAch, je to krása – neprispôsobovať svoje plány na základe druhej osoby, neponáhľať sa domov uvariť večeru, nesnažiť sa niekoho vytiahnuť z domu a hnevať sa ak to nevyjde.
 3. Jediná osoba, ktorej som povinná niečo hlásiť, je moja matkaUkázalo sa, že komunikácia s matkou môže byť príjemná, ak nie ste v zhone a nikto vedľa vás nesedí s frustrovaným pohľadom na tvári.
 4. Posteľ je len MojaNikto nesťahuje paplón na druhú stranu, nikto na mňa nevykladá svoje ťažké a studené nohy, nikto nechrápe a nepočúva hlúpe video. Nechcem sa budiť na cudzí budík a mrznúť len preto, že niekto v zime otvorí okno.
 5. Kamarátstvo je reálnou vecou Áno, namiesto toho, aby som sa kamarátom sťažovala na partnera, začnem sa s nimi častejšie stretávať a chodiť na rôzne výlety. Mám na priateľov viac času, vďaka čomu je naše priateľstvo úprimnejšie a hlbšie.
 6. Nemusím sa prispôsobovaťV duchu si položím otázku, či by mi daný človek vyhovoval. Odpoveď je buď pozitívna alebo negatívna. V minulosti som sa musela prispôsobiť a seba dať do úzadia.
 7. Nerobím to, čo nechcemČokoľvek robím, je len moja túžba a moje rozhodnutie. Nikto ma nevyťahuje z domu, keď chcem ležať na gauči a nikto mi nevytýka neumytý riad.
 8. Nie som vo vzťahu samaČo je horšie ako osamelosť? Cítiť sa osamelo, keď ste vo vzťahu.
 9. Mám čas starať sa o sebaTá energia. Motivácia. A peniaze. Naozaj si môžem ísť za svojím snom a nikto mi v tom nezabráni.
 10. Môžem byť sebeckáV dobrom slova zmysle. Osamelosť je ten správny čas naučiť sa milovať a rozmaznávať samu seba. Nakoniec si kúpite niečo zbytočné alebo drahé.
 11. Máte čas na učenie Ak sa rozhodujete priučiť novým veciam, lepší čas už nenájdete. Uvoľnenú energiu presmerujte napríklad na užitočný kurz.
 12. Život v sebe skrýva viac dobrodružstiev Nečakané stretnutia, nečakané udalosti…
 13. Dokážem byť šetrnáJeden človek nepotrebuje toľko, ako dvaja. Môžem si šetriť peniaze na cestovanie alebo si vychutnať nákupy.
 14. Nemôžete strácať čas na rutinu Neumyjete riad? Žiaden problém! Nikto nebude komentovať váš neporiadok na balkóne, či množstvo nevyžehleného oblečenia. Domáce práce prestávajú byť každodennou záležitosťou. Ak to chcem urobiť, tak to urobím.
 15. Žijem v očakávaní Aj keď som sama, v mojom podvedomí sa stále nachádza myšlienka o tom, že raz stretnem „toho pravého“. No teraz som tým pravým človekom ja sama. Deň začínam s nadšením. Mám veľa času. A zatiaľ mi to úplne stačí.

Single život nie je žiadna tragédia. Ako môžete vidieť, poskytuje vám obrovské množstvo nečakaných príležitostí! Čo si myslíte o tomto prístupe k životu?