Ľudia s IQ nad 80 vidia túto šípku smerom vľavo. Otestujte sa!

Britskí vedci z austrálskeho inštitútu Monako v Tokiu dokázali vytvoriť jedinečný artefakt – šípku, ktorá presne určuje intelekt. Video na Instagrame zverejnil Physicsfun.

Ľudia, ktorým sa zdá že smeruje doprava, nie sú nadmerne inteligentní, ale sú bezstarostne šťastní. Ale ak šípka ukazuje naľavo, potom je človek bezpodmienečne génius.

Teraz sa môžete otestovať sami! 🙂

Ľudia s IQ nad 150 (takých je veľmi málo), vidia že šípka ukazuje na pravú stranu. Je to neuveriteľné!

Samozrejme, bolo to len vtip. V skutočnosti je to takto :

V skutočnosti ide o neuveriteľne nejednoznačnú objektovú ilúziu matematika Kokichi Sugihara z Meijiho univerzity v Japonsku. Šikovná kombinácia odrazu, perspektívneho a pozorovacieho uhla vytvára túto jasnú ilúziu, ktorá nemá nič spoločné s vašim intelektom!

Tu sú ďalšie optické ilúzie založené na elementárnej fyzike.

Lampa levitujúci Mesiac

Tento typ levitácie je vďaka riadiacemu systému s nastaviteľným elektromagnetom v spätnoväzobnej slučke s Hallovým snímačom efektov, ktorý umožňuje jemné ladenie magnetického poľa pre presné vyváženie gravitačnej sily.

Plazmová guľa.

Plazmová guľa: nízkotlakové ušľachtilé plyny vykazujú žieravý výboj z vysokého napätia, čím vytvárajú plazmové vlákna, ktoré vznikajú vďaka teplu.

Malá vysokofrekvenčná cievka v strede vytvára potenciál pre vysoké napätie medzi centrálnou elektródou a sklenenou guľou s kovovým povlakom. Tok prúdu cez tenký plyn vytvára farebné emisné spektrá.

Keltský kameň, ktorý sa vždy otáča proti smeru hodinových ručičiek.

Tento akrylový keltský kameň uprednostňuje rotáciu proti smeru hodinových ručičiek. Ak ho otočíte v smere hodinových ručičiek, zložitá kombinácia vibrácií, trenia a nestability rotuje energiu otáčania do vibrácií (energia vibrácií) a potom do rotačnej energie v opačnom smere!

Toto správanie súvisí s asymetrickým tvarom – ide o vrtuľu vytvorenú z krivky S na spodnej hrane.

Nie je to skvelé?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ľudia s IQ nad 80 vidia túto šípku smerom vľavo. Otestujte sa!”