Za pozeranie sa do manželovho telefónu ju súd v poslal do väzenia

Súd v Spojených arabských emirátoch poslal ženu do väzenia len preto, že sa dostala do telefónu svojho manžela bez jeho súhlasu. Muž sám podal na ňu žalobu a obvinil ju z napadnutia jeho súkromia a žena sa preto musela dostaviť na súd.

Súd v Ras al-Khaimah – najsevernejší emirát, ktorá je známi svojimi plážami v Perzskom zálive, ju uznal vinnou.

 

Muž vo svojej výpovedi povedal, že jeho manželka mu vzala telefón bez povolenia a skopírovala si údaje do iného zariadenia, aby sa mohla na stiahnuté informácie pozrieť aj neskôr.

Urobila tak počas toho, ako jej manžel spal. Do vlastného telefónu si skopírovala všetky jeho fotografie a správy, ako by to chcela konzultovať aj so svojimi súrodencami.

Ona tvrdila, že manžel jej dal heslo a povolenie, aby si vzala jeho telefón, keď ho prichytila pri písaní si s inými ženami.

Spojené arabské emiráty majú prísne zákony týkajúce sa počítačovej kriminality, najmä ak ide o ochranu súkromia ľudí na internete.

Niektorí užívatelia Twitteru začali ženu obhajovať. „Nehanbite sa žalovať svoju vlastnú ženu kvôli nejakému hlúpemu telefónu?“

Iní však tvrdia, že si to zaslúžila: „Je to správne! Nikto ju neprosil o to, aby liezla do cudzích vecí.“

Advokáti páru Raed Al Awlaki a Mohammad Jad Al Mawlah vysvetlili, že v súlade s právnymi predpismi krajiny, je zakázané vŕtať sa v telefóne bez povolenia jeho majiteľa.

Zákaz sa týka ako bežných ľudí, tak aj členov rodiny. Navyše, neexistujú žiadne výnimky, aj keď jeden z manželov podozrieva druhého partnera z nevery.

Nezáleží na tom, kto to je – partner, priateľ, príbuzný, rodič alebo kolega.

V auguste prezident Šejk Khalifa vydal nové zákony o počítačovej kriminalite, ktoré ustanovujú uväznenie až na 25 rokov väzenia.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Za pozeranie sa do manželovho telefónu ju súd v poslal do väzenia”