Fínsko chce v krajine rovnosť. Daňové priznania všetkých obyvateľov sú zverejnené

To čo je na Slovensku nepredstaviteľné, je v iných krajinách bežnou vecou. V severskej krajine, konkrétne vo Fínsku sú zverejňované všetky daňové priznania obyvateľov. Krajina chce týmto podporovať transparentnosť a rovnosť všetkých Fínov. Nie sme si istí, či je práve to príčinou, prečo sú ľudia žijúci na severe Európy považovaní za tých najšťastnejších, no určite k tomu prispievajú kvalitné služby poskytované štátom. Naopak, títo obyvatelia platia aj podstatne vyššie dane a platia ich radi, pretože vidia od štátu kvalitu poskytovaného zdravotníctva, školstva a ostatných oblastí verejného života.

Fíni familiárne nazývajú 1.november, deň zverejňovania daňových priznaní, aj  „Národným dňom závisti.“ 

Po tomto dni všetky fínske média kontrolujú, či je všetko v daňových priznaniach tak, ako by to podľa zákona malo byť. Fíni s týmto zverejňovaním súhlasia, pretože sú spokojní ak môžu vidieť koľko zarába ich sused, kolega, alebo nadriadený. Ak si v registri pozrú, že ich kolega na rovnakej pozícií zarába viac, naboja sa žiadať o vyššiu mzdu.

Určite nám dajte vedieť, ak si myslíte, že práve toto by bolo dobrým krokom aj na Slovensku. Predsa kto by si nechcel pozrieť koľko zarábajú členovia vlády a ako tento zárobok dosiahli.

zdroj foto : Mojedane.sk

zdroj: hnonline.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Fínsko chce v krajine rovnosť. Daňové priznania všetkých obyvateľov sú zverejnené”