Večer tisícov želaní v Žiline sa v priebehu pár hodín zmenil na večer plný odpadkov od lampiónov

Každoročne, od roku 2009 sa v Žiline na Námestí Andreja Hlinku koná dobročinná akcia spojená s vypušťaním lamiónov šťastia. Práve kúpou lampiónov ľudia prispievajú na charitatívne účely. Podľa organizátorov tohto podujatia sa za všetky ročníky doteraz podarilo vyzbierať skvelú sumu 50 000 eur.

Avšak toto podujatie prebiehalo bez toho, aby mali organizátori povolenie na vypúšťanie lamiónov od mesta Žilina. Tak ako vedenie mesta, ale aj organizátori festivalu viackrát ľudí upozorňovali na to, aby tieto lamióny neboli vypúšťané do vzduchu, ked’že môžu spôsobiť požiar na okolitých budovách. Zhorené lampióny padajú na zem a vytvárajú neskutočný neporiadok, ktorý okrem neestetického vzhľadu, ničia našu prírodu.

Obyvatelia okolitých lokalít sa sťažujú na obrovský neporiadok, ktorý na tomto námesti každoročne vzniká. Rok čo rok to vadí väčšiemu počtu ľudí, ktorí sa na sociálnych sieťach rozhodli vytvoriť príspevky, ktorý sa pýtaju, či to naozaj stojí za to.

https://www.facebook.com/ekofriendlyzilina/posts/2108169956164821

Aj napriak tomu, že vypúšťanie lamiónov je krásna vec, nie sme si istí, či je to tá najvhodnejšia forma pomáhania. Aj ked‘ vyzbierané peniaze tento rok poputujú Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline, pokojne sa mohlo stať, že padajúci horiaci lampión mohol zasiahnúť nevinného človeka a vážne ho poraniť. Skúsme sa zamysliať nad tým, či sa pomáhať nedá aj bez odpadu, ktorý z podobných aktivít vzniká.

https://www.instagram.com/p/BqNoSDoFcaC/?utm_source=ig_embed

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Večer tisícov želaní v Žiline sa v priebehu pár hodín zmenil na večer plný odpadkov od lampiónov”