O uhrančivý pohľad legendárny Sandokan s rokmi neprišiel. Pozrite sa, ako dnes idol Kabir Bedi (72) vyzerá. GALÉRIA

Bol idolom žien a dievčat po celom svete vrátane Československa, kde si ľudia kupovali aj tričká s jeho tvárou ozdobenou bradou a uhrančivým pohľadom. Sandokan bola najslávnejšia rola indického herca Kabira Bediho, má teraz neuveriteľných 72 rokov. Najslávnejšia rola ho pritom dostala až do Hollywoodu.

Sandokan bol indický bojovník za nezávislosť v časoch britskej koloniálnej nadvlády. Legendárny seriál bol vyrobený v taliansko-nemecko-francúzskej koprodukcii v roku 1976 a k hlavným lákadlám patrili úžasné prírodné scenérie aj romantický vzťah hlavného hrdinu s britským dievčaťom Mariannou. Najslávnejšia rola bola pre Bediho zároveň požehnaním i prekliatím. Priniesla mu slávu, ale aj problémy so získavaním ďalších hereckých príležitostí.

V roku vzniku Sandokana nakrútil tiež dobrodružný film Čierny korzár a jeho popularita bola na vrchole. Časopis Cosmopolitan ho dokonca v roku 1978 označil najkrajšieho slobodného mládenca roka. V 80. rokoch sa mihol aj v seriáli Dynastia a v roku 1983 si zahral v bondovke Chobotnička.

Herec zdržiava striedavo v Londýne, Ríme a Bombaji. V roku 2010 prevzal poriadok Talianskej republiky za zásluhy. Je štvrtýkrát ženatý a mal tri deti – dcéru a dvoch synov. Starší syn trpel psychickými problémami a v roku 1997 spáchal samovraždu.