Príbeh muža, ktorý dostal 10 rokov väzenia za šikanovanie psa. Článok nie je pre slabšie povahy

 

Niekedy spravodlivosť potrebuje istý čas, inokedy nie. Bohužiaľ už sme zvyknutí na nespravodlivosť a na páchateľov, ktorí sa vyhýbajú trestu, píše portál Upsocl.

Zdá sa to byť už samozrejmosťou, a o nespravodlivosti už hovoríme ako o bežnej veci.

Niekedy sa však niečo stane, a my máme zrazu nádej a vieru v to najlepšie: pred piatimi rokmi pitbull Kiya zahynul v dôsledku zlého zaobchádzania zo strany svojho pána. V tomto roku sa rozhodlo aj o zaslúženom treste.

Radoslaw Czerkawski je muž, ktorý zaplatil za svoje činy.

Kia mala zlomeniny, bodné rany v očiach, lebke, chrbtici, jazyku a dokonca aj popáleniny. Ale spravodlivosť zvíťazila.

Prípad Kie, psa, ktorému sa Chzerkawski posmieval, mal obrovský vplyv na spoločnosť. Muž ju nechal zahynúť na ulici.

 

Zranenia po celom tele a hlave napovedali, že nemá šancu prežiť. A tak sa to stalo: napriek tomu, že bola zakrátko nájdená a odvedená do núdzového centra, stav psa donútil lekárov, aby ho utratili.

Stali sa to pred piatimi rokmi. Áno, uplynulo veľa času, ale na tom nezáležalo a po vyšetrovaní a príslušných súdnych sporoch bol nakoniec Czerkawski odsúdený na 10 rokov väzenia!

Tiež mu bolo zakázané do konca života prísť do akéhokoľvek kontaktu so zvieratami.

Brutálneho násilníka obvinili z 12 prípadov krutosti voči zvieratám. Dúfame, že desať rokov bude pre  neho dostatočne dlhý trest, pretože tí, ktorí toto dokážu, si zaslúžia podobné utrpenie.

Mary Nee, predsedníčka Ligy pre dobré životné podmienky zvierat (ARL), uviedla, že trest, ktorý páchateľ dostal, sa zapíše do histórie, pretože otvára dvere, aby sa sprísnili sankcie a vytvoril právny zákon o ochrane zvierat.

„Dnes bol pre Massachusetts historický deň. Vďaka rozsudku Radosława Chzerkawskeho ľudia uvidia, že tí, ktorí sú násilní na zvieratách (a v tomto prípade sú extrémne násilní), budú niesť zodpovednosť za svoje činy, „povedala.

Okrem toho bol muž deportovaný do Poľska, odkiaľ pochádza. Tam  si bude odpykávať svoj trest.

Súhlasíte s takýmto trestom?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh muža, ktorý dostal 10 rokov väzenia za šikanovanie psa. Článok nie je pre slabšie povahy”