Zimné hviezdy: Všetko, čo by ste mali vedieť o konzumácií mandaríniek. Majú protizápalové schopnosti a to nie je všetko

Všetko, čo potrebujete vedieť o konzumácii klementíniek

Voňavé, chutné a skutočný symbol každých vianočných sviatkov, reč je o mandarínkach! Odroda mandarínok, tzv. klementíniek, bola vytvorená Louisom Charlesom Trabutom ešte v roku 1900. Sú mimoriadne sladké a šťavnaté.

Klementínky obsahujú veľa vitamínu C a preto sú užitočné najmä v chladnej sezóne. Horčík a železo, ktoré majú vo svojom zložení, pomáhajú normalizovať činnosť nervového systému.

Klementínky z 86% pozostávajú z vody, sú bohaté na draslík a vápnik.

Ak sa teda rozhodnete pre ich každodennú konzumáciu, verte, že robíte správnu vec. Môžu nahradiť sladkosti vďaka čomu môžete schudnúť pár kíl.

Toto sú ich najvýhodnejšie vlastnosti:

  1. Klementínky sú bohaté na vlákninu, takže dokonale obnovujú funkciu žalúdka po konzumácii nezdravého jedla.
  2. Jedenie týchto plodov sa odporúča pre ľudí s kožnými problémami. Pomáhajú spomaľovať starnutie vďaka obrovskému množstvu antioxidantov.
  3. Toto je najlepšie ovocie pre deti. Dodávajú im energiu na nasledujúcich 24 hodín.
  4. Dužina obsahuje vitamíny C a B, kyselinu citrónovú, cukor a karotén – dôležité prvky pre udržanie dlhodobého zdravia.
  5. Klementínky majú okrem iného aj protizápalové vlastnosti.
  6. Toto ovocie je vhodné na dezinfekciu krku. Čaj z klementíniek pomáha pri minimalizovaní bolesti v krku.
  7. Klementínky znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení.
  8. Klementínky majú aj diuretický účinok.
  9. Esenciálny olej z klementíniek má antiseptické, antitusické a antispazmodické účinky. Stimuluje produkciu dobrých baktérií, ktoré bojujú proti voľným radikálom.

Ako často konzumujete mandarínky? Používate ich aj pri výrobe dezertov?

zdroj: Revista Sufletului

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zimné hviezdy: Všetko, čo by ste mali vedieť o konzumácií mandaríniek. Majú protizápalové schopnosti a to nie je všetko”