Herec Keanu Reeves daroval milióny dolárov do detských nemocníc a nikdy sa tým verejne nechválil

 

Myslíte si, že všetky hviezdy žijú v drahých vilách, jazdia na drahých autách a nemajú predstavu o reálnom živote obyčajných ľudí, ktorí musia platiť nájom a cestovať do práce každý deň autobusom? Veľa celebrít navonok vytvára obraz o ideálnom užívaní si života.

Ale nie je tomu celkom tak. Veľa celebrít a milionárov vyčleňuje peniaze na pomoc iným bez toho, aby sa tým chválili na verejnosti, píše VT.

Prednedávnom vyšlo najavo, že slávny herec Keanu Reeves tajne prispieva miliónmi dolárov na detské nemocnice prostredníctvom nadácie, ktorú založil pred viac ako desiatimi rokmi.

Reeves to naznačil už v roku 2009 počas rozhovoru s Ladies Home Journal, ale jeho slová ostali bez povšimnutia. Povedal toto:

„Mám súkromnú nadáciu, ktorá funguje 5 – 6 rokov, pomáha detským nemocniciam a výskumu rakoviny. Nechcem to robiť pod svojim menom, nechávam to na nadáciu.“

Ukázalo sa, že chorým deťom a na výskum prispieva už 15 rokov!

Okrem toho je Reeves známy svojou šetrnosťou a vedie skromnejší životný štýl. Žije v relatívne menšom hollywoodskom dome s 2 spálňami za 4 milióny dolárov, len zriedka nosí oblečenie od návrhárov, a niekedy dokonca cestuje aj metrom.

Možno predpokladať, že jeho príspevky, najmä tie na onkológiu sú podmienené tým, že jeho mladšia sestra sa liečila na leukémiu.

V deväťdesiatych rokoch sa u Kim Reeves objavila táto potenciálne smrteľná chorobu, s ktorou bojovala 9 rokov. Neskôr priznala, že najväčšou oporou je jej brat :

„Keď som mala obrovské bolesti, sedel vedľa mňa a držal ma za ruku … stále ma podporoval a utešoval, aj keď bol preč.“

O svojej sestre herec povedal:

„Je tak odvážna! Želám jej všetko najlepšie. Môžete hrať v trhákoch, ale to je neporovnateľné s tým, čo Kim prekonala.“

Od roku 2009 sa Reeves nikdy nezmienil o svojej charite – až teraz, keď sa našiel starý rozhovor a začalo sa o tom písať. Zdá sa, že herec v tom bude pokračovať ako doposiaľ : v tichosti bude prispievať na dobrú vec.

Ktorá je vaša obľúbená úloha Keana Reevesa?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Herec Keanu Reeves daroval milióny dolárov do detských nemocníc a nikdy sa tým verejne nechválil”