Žena premenila 110-ročný strom na útulnú knižničku, ktorá vyzerá ako z rozprávky

Žena premenila 110-ročný strom na útulnú knižničku, ktorá vyzerá ako z rozprávky

Aj keď žijeme v prepojenom svete s prístupom k nespočetnému množstvu informácii, stále existuje čaro a dôležitosť, ktoré nám dokážu ukázať len knihy. Schopnosť ponoriť sa do literárneho románu a čítať ho pomaly, je neraz nahradená pokušením klikať myškou na stránky internetu. Tým sa však ochudobňujeme o dôležité zručnosti v podobe kritického myslenia a empatie, dve veci, ktoré sa z našej spoločnosti s určitosťou vytrácajú.  

Nezisková organizácia Little Free Library sa rozhodla zachovať lásku ku knihám medzi všetkými ich milovníkmi prostredníctvom vybudovania malých knižníc, ktoré sú určené na výmenu kníh po celom svete. Tieto malé knižničky začali rásť ako huby po daždi, v súčasnosti existuje viac ako 75 000 knižníc v 88 krajín sveta. To však nie je konečné číslo!

Sharalee Armitage Howard, knihovníčka a umelkyňa sa rozhodla tento nápad povýšiť na vyššiu úroveň. 110 ročný americký topoľ mal byť pôvodne vyťatý a zničený, no vďaka tejto žene je stále na svojom mieste a pre svoje okolie vykonáva dobročinnú funkciu. Strom bol zvnútra vyrezaný, zhora pokrytý strechou a následne zariadený tak, že to v ňom vyzeralo ako v skutočnej rozprávke. Pozrite sa sami!

zdroj:boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena premenila 110-ročný strom na útulnú knižničku, ktorá vyzerá ako z rozprávky”