Farmári zablokovali ulice Bratislavy a chcú, aby im vláda splnila ich požiadavky

Včera sa konalo rokovanie farmárov s vládou. S výsledkom rokovania očividne neboli spokojní a rokovanie nazvali fraškou. Dali o tom aj poriadne vedieť. Zablokovali Most SNP, na Staromestskej ulici odparkovali traktory, posadali sa držiac sa za ruky skandovali: „Máme toho dosť!“ Okolo 15:30 sa pobrali na Tyršovo nábrežie. Ľudí žiadali o trpezlivosť a empatiu. Ako ospravedlnenie za zápchy a zdržania pozvali ľudí na grilovačku.

Aké sú vlastne požiadavky farmárov? Volajú po pozemkových úpravách najmä v problémových katastrálnych územiach, po ohraničení dotácií na konečného užívateľa, po ochrane pôdy, lesov, vody, či zavedenie protikorupčných opatrení v poľnohospodárstve a lesníctve.

 

Celý protest sprevádzali aj vtipné momenty, napríklad keď jeden z traktorov naháňalo policajné auto. Vzpurný traktorista odparkoval svojho tátoša na priechode pre chodcov priamo na Štúrovej ulici.

Na križovatke Štúrova/Kamenné policajné auto naháňalo traktor. Nakoniec si to zaparkoval na prechode a odmieta odísť už asi 15 minút (Gabriel)

Zveřejnil(a) Zomri dne Středa 20. února 2019

Protest spôsobil zápchy, ktoré sa postupne rozprúdili až po 16 hodine.

Farmári zablokovali bratislavský Most SNP. Protestovali proti tomu, že ich vláda odmietla. (Samuel)

Zveřejnil(a) Zomri dne Středa 20. února 2019

 

Exkluzívnych 90 minút zo zablokovanej Bratislavy 👉Celý deň sme sledovali situáciu v hlavnom meste. Malí farmári, najviac postihnutí agropodvodmi, rokovali s ministerkou Matečnou i premiérom Pellegrinim. Nedohodli sa, a tak zablokovali časť hlavného ťahu v Bratislave. Boli sme pri tom. Viac sa dočítate tu>>> https://bit.ly/2EmLbmJ

Zveřejnil(a) .týždeň dne Středa 20. února 2019