Na tomto mieste rastú stromy hore nohami priamo v jazere. Miesto navštívia tisíce turistov

Jazero Kaindy v Kazachstane, ktoré sa nachádza v zalesnenej oblasti pohoria Ťanšan, je obrovským lákadlom pre turistov. Môžu si totiž zaplávať v surreálnom podmorskom svete.

Ide o výtvor samotnej prírody, za ktorým je zemetrasenie z roku 1911. Sladkovodné jazero je domovom mnohých jedlí, ktoré je možné vidieť nielen zo samotného jazera, ale aj pod vodou, kde sa doslova skrýva nádherný les.

Zemetrasenie vytvorilo prírodnú priehradu, ktorá sa v priebehu mnohých rokov pomaly napĺňala dažďovou vodou, v dôsledku čoho sa stromy začali ponárať pod vodu.

 

Skamenené smreky vyzerajú fascinujúco, k tomuto všetkému sa pridáva aj fakt, že na ich kmeňoch sa ešte stále nachádzajú konáre , ktoré tam boli už pred viac ako 100 rokmi!

Pozrite si nasledujúce video, aby ste videli, ako táto podmorská krása v skutočnosti vyzerá…

Jazero je známe svojimi žiarivými farbami, ktoré prechádzajú od tyrkysovej až po smaragdovo-zelenú – v závislosti od svetla a rôznych druhov minerálov, vrátane vápna, ktoré sa počas tej doby nahromadilo pod vodou.

 

Jazero s dĺžkou 400 metrov sa nachádza približne 14 km od známeho jazera Kolsai.

Najlepší čas na jeho návštevu je od konca jari až do začiatku jesene, kedy tam môžete obdivovať nielen vegetáciu ale aj faunu.

 

https://www.instagram.com/p/BrwK4aKgPQ0/

 

 

 

 

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na tomto mieste rastú stromy hore nohami priamo v jazere. Miesto navštívia tisíce turistov”