Kamarát záhradník mi ukázal geniálnu myšlienku výsadby orchideí. Teraz rastú do úplnej krásy

Orchidea je naozaj nádherná kvetina! Mnohé ženy ich roky pestujú doma a s láskou sa o ne starajú.  Moja mama má napríklad viac ako 10 kvetináčov s orchideami rôznych farieb.

Všetko to začalo malým púčikom na stopke orchidey, ktorú priniesla z práce. Orchidey som si zamilovala, ale v poslednej dobe ich už nepestujem v kvetináčoch, ale v skle a kombinujem svoju obľúbenú kvetinu so sukulentmi a inými rastlinami. A poviem vám, vyzerá to úžasne!

Nápad so zmiešanou výsadbou orchideí s inými rastlinami som uvidela u mojej kamarátky, ktorá je kvetinárka. O tejto metóde sa dozvedela na kvetinovej výstave v Belgicku.

Dnes budeme s vami zdieľať kopec zaujímavých nápadov. Zoznámte sa teda s 10 inšpiratívnymi ideami kompozícií orchideí v zmiešanej výsadbe.

Orchideové kompozície

1. Táto vyzerá ako svojrázna veľká kytica, z ktorej nemožno spustiť oči.

2. Orchidey vedľa sukulentov a zelených rastlín vyzerajú veľmi pôsobivo, nie?

3. Odteraz pestujem tieto krásky už len takto!

4. Neskutočne sa mi páčia kompozície s orchideami. Vyžadujú si inštaláciu systémov na hnojenie, zavlažovanie a ventiláciu, ale s iným spôsobom pestovania sa nedajú porovnať.

5. Orchidey sa môžu pochváliť závideniahodnou odrodou. Kým obľúbeným druhom viete prispôsobiť podmienky v miestnosti, vzácnejšie odrody týchto kvetov si vyžadujú veľmi špecifické prostredie. A najjednoduchším spôsobom je pestovať náročné druhy orchideí v floráriách.

6. Jednoducho nádhera!

7. Pamätajte, že pri vysádzaní takýchto kompozícií musíte zvoliť vhodnú nádobu. Zvlášť pokiaľ ide o florárium!

8. Takéto kompozície môžu byť skvelým darčekom, ktorý poteší dlhú dobu.

9. Pri vytváraní tohto druhu kompozícií venujte osobitnú pozornosť mini-orchideám. Tieto rastliny, spravidla nerastú v čistej kôre, ako väčšina štandardných orchideí phalaenopsis, ale v akomsi hustom machovom vankúši.

S tým sú spojené osobitné pravidlá pre pestovanie miniatúrnych orchideí.

10. Ako vidíte, jedna orchidea je krásna, no mix orchideí vyzerá ešte krajšie!

Zozbierajte svoje obľúbené rastliny a vytvorte z nich úžasné kompozície. Som si istá, že pri pohľade na takú krásu ostanú všetci vaši príbuzní a hostia v úžase!

Zdroj :takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kamarát záhradník mi ukázal geniálnu myšlienku výsadby orchideí. Teraz rastú do úplnej krásy”