Kamarát záhradník mi ukázal geniálnu myšlienku výsadby orchideí. Teraz rastú do úplnej krásy

Orchidea je naozaj nádherná kvetina! Mnohé ženy ich roky pestujú doma a s láskou sa o ne starajú.  Moja mama má napríklad viac ako 10 kvetináčov s orchideami rôznych farieb.

Všetko to začalo malým púčikom na stopke orchidey, ktorú priniesla z práce. Orchidey som si zamilovala, ale v poslednej dobe ich už nepestujem v kvetináčoch, ale v skle a kombinujem svoju obľúbenú kvetinu so sukulentmi a inými rastlinami. A poviem vám, vyzerá to úžasne!

Nápad so zmiešanou výsadbou orchideí s inými rastlinami som uvidela u mojej kamarátky, ktorá je kvetinárka. O tejto metóde sa dozvedela na kvetinovej výstave v Belgicku.

Dnes budeme s vami zdieľať kopec zaujímavých nápadov. Zoznámte sa teda s 10 inšpiratívnymi ideami kompozícií orchideí v zmiešanej výsadbe.

Orchideové kompozície

1. Táto vyzerá ako svojrázna veľká kytica, z ktorej nemožno spustiť oči.

2. Orchidey vedľa sukulentov a zelených rastlín vyzerajú veľmi pôsobivo, nie?

3. Odteraz pestujem tieto krásky už len takto!

4. Neskutočne sa mi páčia kompozície s orchideami. Vyžadujú si inštaláciu systémov na hnojenie, zavlažovanie a ventiláciu, ale s iným spôsobom pestovania sa nedajú porovnať.

5. Orchidey sa môžu pochváliť závideniahodnou odrodou. Kým obľúbeným druhom viete prispôsobiť podmienky v miestnosti, vzácnejšie odrody týchto kvetov si vyžadujú veľmi špecifické prostredie. A najjednoduchším spôsobom je pestovať náročné druhy orchideí v floráriách.

6. Jednoducho nádhera!

7. Pamätajte, že pri vysádzaní takýchto kompozícií musíte zvoliť vhodnú nádobu. Zvlášť pokiaľ ide o florárium!

8. Takéto kompozície môžu byť skvelým darčekom, ktorý poteší dlhú dobu.

9. Pri vytváraní tohto druhu kompozícií venujte osobitnú pozornosť mini-orchideám. Tieto rastliny, spravidla nerastú v čistej kôre, ako väčšina štandardných orchideí phalaenopsis, ale v akomsi hustom machovom vankúši.

S tým sú spojené osobitné pravidlá pre pestovanie miniatúrnych orchideí.

10. Ako vidíte, jedna orchidea je krásna, no mix orchideí vyzerá ešte krajšie!

Zozbierajte svoje obľúbené rastliny a vytvorte z nich úžasné kompozície. Som si istá, že pri pohľade na takú krásu ostanú všetci vaši príbuzní a hostia v úžase!

Zdroj :takprosto.cc