List od psychológa ženám, ktoré sú presvedčené, že už nemajú silu. Prečítajte si a nechajte sa inšpirovať!

Žena je zdrojom života, delí sa o svoju energiu s mužom, rodí a vychováva deti, stará sa o rodinu a domácnosť a berie na svoje krehké plecia problémy detí, rodičov a manžela.

Psychológ sa rozhodol napísať výzvu všetkým ženám, ktoré už stratili nádej, energiu a silu na dosahovanie rôznych požiadaviek, ktoré sú na ne kladené…

 

„Duchovný pokoj, dôvera, dobrá nálada, radosť a svetlo, ktoré naplnili vaše srdce, sa jedného dňa určite vrátia. Viem, že ste teraz zmätené a zdá sa vám, že ste prišli o všetku nádej.

Toto všetko je len dočasné. Každý prechádza takýmto obdobím života, je to len ďalšia kapitola, ktorá keď skončí, vrátite sa k predošlému sebavedomiu a veselosti.

Zdá sa vám, že váš život sa hýbe nesprávnym smerom, čelíte jednému neúspechu za druhým. Vyzerá to tak, akoby ste žili život inej osoby. Nebojte sa, toto všetko sa čoskoro skončí, pretože nič nemôže trvať navždy.

Pamätajte, že ste sa nenarodili, aby ste sa len tak ľahko vzdali. Na tento svet ste prišli, aby ste získali silu a dôveru, čím ostatným ukážete, čoho všetkého ste schopní.

Viem, že nie ste v poriadku, prešli ste ohňom aj vodou. Niekedy to bolo natoľko vážne, že ste už mysleli len na to najhoršie. A teraz sa vám zdá, že existuje len jedna možnosť – vzdať sa. Keby ste vedeli, ako veľmi sa mýlite.

Nezdravé vzťahy, zničené nádeje, nenaplnené ciele – to všetko, no nielen to, bolo súčasťou vášho života. Aj napriek tomu sa vám podarilo prežiť!

Vaše srdce bolo zlomené na stovky malých kúskov, no vy ste ho znova zlepili a pokračovali ďalej v boji.

Neopätovaná láska – čo by mohlo byť horšie? Osamelosť a prázdnota. Teraz je to všetko, čo vám ostalo. Snažili ste sa dosiahnuť svoj cieľ, no prehrali ste v nerovnomernom boji.

Po porážke sa vám zdá, že ste bezcenný, slabý, chýba vám odvaha a odhodlanie. Obviňujete sa, že ste nevynaložili viac úsilia. V tom to však nie je.

Pamätajte: nič sa nedeje zbytočne. Ak ste niečo urobili, v určitej chvíli a období vášho života prídete na to, že tento čin mal zmysel.

A ak sa vám zdá, že ste mohli niečo urobiť inak, mali by ste vedieť, že ste nemohli.“

Uistite sa, že túto motiváciu budete zdieľať aj s ostatnými!

zdroj:elitedaily.com