Muž natočil, ako vyzerá, keď vás z lavíny zachraňuje pes. Video ukazuje, prečo je pes najlepším priateľom človeka

“Ak v nebi nie sú psy, tak potom chcem po smrti odísť tam, kam ich duše.” – takto opísal známy americký herec Will Rogers jeho vzťah k týmto milujúcim tvorom. A nie je ťažké sa sním stotožniť. Psíkovia nie sú len najlepšími spoločníkmi a lojálnymi priateľmi, ale tiež ochrancami, ktorí urobia aj nemožné aby ste boli v bezpečí. Psia horská záchranná služba v Anglicku, charitatívna organizácia, ktorá sa venuje výcviku psov určených na záchranu ľudských životov, zverejnila video, v ktorom sa táto pravda opäť potvrdila. Nielenže ide o životzachraňujúcu situáciu, ale tiež momenty plné lásky.

Stratiť sa v horách je poriadne nebezpečné a desivé. Existuje však dobrovoľnícka organizácia, ktorá pomáha ľuďom v takejto núdzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image credits: SARDAEngland

Záchranárske psy sú pravidelne cvičené ná záchranu ľudí pod lavínami.

Počas takéhoto výcviku sa dobrovoľník vyzbrojený kamerou nechal zakopať do nehu.

Netrvalo dlho, kým psík človeka vypátral…

…a prelomil snehovú bariéru.

Trénuje, aby sa v prípade vzniku takejto situácie vedel správne zachovať.

A aby ľudia mohli poskytnúť včasnú pomoc.

Meno tohto psíka je Flo. Má 4 roky a roztápa ľudské srdcia.

Celé video si môžete pozrieť tu:

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž natočil, ako vyzerá, keď vás z lavíny zachraňuje pes. Video ukazuje, prečo je pes najlepším priateľom človeka”