S týmito radami si vypestujete 3-násobnú úrodu uhoriek. Pripravte sa, že ich budete rozdávať rodine

Prichádza jar a s ňou čas na sadenie v záhradke, kde si môžete vypestovať aj čerstvé ovocie a zeleninu. Niektorí dokonca začínajú pestovať tie obľúbené rastliny v skleníkoch či na okne alebo balkóne.

Dnes sa budeme venovať uhorkám a tomu, ako ich chrániť pred všetkými druhmi škodcov. Uprednostňujeme zdravý životný štýl a zdravé jedlo, takže vám nebudeme radiť chemické prípravky. Hoci sú účinné, zdravie je prednejšie.

Ošetrovanie uhoriek

1. Ošetriť možno len uhorky, ktoré ešte nemajú kvety. Odporúčame každých desať dní, uhorky postriekať zložením prírodných ingrediencií. V nádobe s vodou zrieďte 20 gramov mydla, 1 liter mlieka a 30 kvapiek jódu. Prevencia je vždy lepšia ako liečba.

2. Často sa stáva, že keď sa začnú objavovať krásne zelené uhorky, ich vrcholy  už sú žlté. Existuje na to riešenie. Namočte 300 gramov chleba do vedra s vodou, pridajte pol lyžičky jódu a zmes spracujte. Toto ošetrenie môžete vykonávať každé dva týždne.

 

3. Pre tých, ktorí žijú na dedine, chovajú kravy alebo majú možnosť získať prírodné mliečne výrobky, bude ľahké ošetriť zeleninu pomocou srvátky. Vo vedre s vodou zrieďte 2 litre srvátky a 150 gramov cukru. Po ošetrení uhoriek touto zmesou bude vaša úroda bohatšia.

4. Pre tých, ktorí žijú v meste máme recept z obsahom cibuľových šupiek. Je lacný a ľahko sa používa. 0,5 kg šupiek uvarte v 5 litroch vody, nechajte cez noc odstáť. Potom zrieďte s vodou v pomere 1: 4. Odporúča sa nielen rozprašovanie roztoku, ale aj zalievanie uhoriek.

 

5. Ak na rastline začínajú vädnúť uhorky priamo na stonke, ošetrite ich so srvátkovým roztokom bez cukru v pomere 1: 5.

6. Ošetrovanie uhoriek je dôležité, no nezabudnite na pravidelné zavlažovanie. Najmä ak je dlhé obdobie bez zrážok. Keď uhorky ešte len klíčia, zalievajte každý druhý deň. Neskôr zalievajte každé tri dni.

Rada redakcie :

Kde sú uhorky, žiadajú sa aj paradajky. Povieme vám, ako ich ošetrovať.

Na prevenciu a ošetrovanie hnijúcej šupky postrekujte paradajky jednoduchým roztokom zo 100 g droždia zriedeného v 10 litroch vody.

 

Ak chcete bojovať proti škodcom paradajok, vyskúšajte tento roztok. Zmiešajte 0,5 kg kuracieho hnoja, 0,5 kg dreveného uhlia a 5 lyžíc cukru. Túto zmes sa rozpusťte vo vode s droždím. Rastliny ošetrujte roztokom raz týždenne.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “S týmito radami si vypestujete 3-násobnú úrodu uhoriek. Pripravte sa, že ich budete rozdávať rodine”