Speváčku Lady Gagu šikanovali, odmietali a nepriali jej úspech. Dnes je všetko inak. Jej príbeh je neuveriteľný

Videli ste film Zrodila sa hviezda? Naučil vás niečo? Nás rozhodne fakt, že nikto sa nestal slávnym či výnimočným bez prekážok. Osobný život speváčky Lady Gaga je toho dôkazom.

Keď začínala svoju kariéru, jej hejteri vytvorili na Facebooku skupinu s názvom „Stefani Germanotta, nikdy nebudš slávna“. O tomto tajomstve pár neprajníkov sa ľudia len nedávno dozvedeli a šokovala ich irónia jej osudu.

Image credits: majdgeorge98

Lauren Bohn, bola nováčik na New York University, keď si všimla neprajnú Facebookovú skupinu. Upozornila na ňu v roku 2016 so silným Facebookovým príspevkom:

“Keď som bola nováčik na univerzite a Facebook mal iba rok,  natrafila som na skupinu, ktorá mi zlomila srdce.“

„Má názov: „Stefani Germanotta, nikdy nebudeš slávna.”

V skupine boli fotografie mladých 18-ročných dievčat New York University, ktoré spievali a hrali na klavíri v lokálnych baroch. Nechýbali ani drsné komentáre, ktoré znevažovali ctižiadostivé hudobníčky a obviňovali ich z toho, že túžia iba byť videné.“

„Na skupinu sa rýchlo zabudlo a rovnako aj na toto dievča s intenzívnym pohľadom. O 5 rokov neskôr som čítala charakteristiku Lady Gagy od Vanessy Grigoriadis v New York Magazine až kým som neostala v šoku z tejto vety:

„LADY GAGA je STEFANI GERMANOTTA? STEFANI je LADY GAGA?“ Mala som v sebe toľko emócií a zároveň pocit hanby. Hanbila som sa, že som sa nikdy v zmienenej skupine nezastala dievčaťa s prenikavým pohľadom. A tiež pocit vďačnosti.

Stefani, ďakujem.  Ďakujem, že si si o sebe stále myslela, že si hviezda, že si svoje nedostatky použila na to aby si zažiarila ešte viac.”

Lady Gaga pocítila šikanu na vlastnej koži. Jej rodičia sa ju rozhodli preložiť už na začiatku školských čias na súkromnú katolícku školu, kde zistila, aké dokážu byť deti kruté. A odvtedy sa to s ňou vlieklo aj ďalej.

Image credits: unknown

“Zvykla som si maľovať si výrazné Evitovské obočie“, povedala raz Gaga v 2011. “Natierala som sa samoopaľovacím krémom a ľudia v škole sa ma zvykli pýtať, prečo som taká oranžová, prečo si robím taký účes a či som lesba. Nazývali ma štetkou. Nechcela som kvôli tomu chodiť  do školy.”

Image credits: cnn

Čo človeka nezabije, to ho posilní a  napriek jej neprajníkom, si svoj život užívala. Vo svojich 11-tich začala s hodinami spevu s Don Lawrence, učiteľkou spevu Christiny Aguileri, s ktorou pokračovala aj keď sa jej kariéra rozbehla. Okrem spevu sa naučila hrať na klavír a chodila tiež na hodiny herectva. Obe tieto zručnosti jej prispeli k získaniu Oscara.

Image credits: ladygaga

Zamerala sa na svoju hudobnú kariéru a zapísala sa na NYU Tisch School of the Arts. Talentovaná speváčka neváhala a chcela rozbehnúť aj svoju reálnu kariéru. “Zanechala som rodinu, prenajala najlacnejší apartmán, jedla žbrndy a makala som až kým ma niekto nepočúval.” povedala pre New York Magazine.

Lady Gaga bola v úvode svojej kariéry známa pre svoje kontroverzné kostými napr. s obrovskými okuliarmi a šatami z mäsa.

Image credits: ladygaga

V 19-tich rokoch si myslela, že nastal obrovský zlom, keď podpísala kontrakt s Def Jam records. O tri mesiace jej však povedali, že skrátka nie je stvorená pre nich. Ani potom nestrácala odhodlanie. V 2008, ju jej vtedajší priateľ Rob Fusari priviedol do Interscope records ako skladateľku. Tu sa zrodila hviezda. Napísala hity pre viaceré celebrity ako Fergie, Pussycat Dolls a dokonca aj pre Britney Spears. Gaga nahrala tiež vokály pre jednu zo svojich piesní a jej krásne demo si vypočuj aj Akon, ktorý s ňou uzatvoril zmluvu.

Image credits: ladygaga

Aj napriek sklamaniam, šikane a odmietnutiam sa z Gagy  stala renomovaná speváčka a herečka. Nominovali ju na 24 cien  Grammy a vyhrala až 9 z nich! V 2018 hviezdila vo filme Zrodila sa hviezda, a vyhrala Oscara za titulnú pieseň filmu ‘Shallow.’

Image credits: ladygaga

Na Oscaroch predniesla inšpiratívnu reč pre všetkých umelcov, ktorí sa snažia preraziť: “Ak ste doma, sedíte na gauči a práve teraz na mňa pozeráte, jediné čo vám môžem povedať je to, že je to ťažká práca. Dlho a tvrdo som pracovala. Nie je to o víťazstve. Je to o nevzdávaní sa. Ak máte sen, bojujte zaň. Je nutná disciplína a zanietenie. Nejde o to, koľkokrát vás odmietnu, spadnete alebo prehráte. Záleží na tom, koľkokrát vstanete, naberiete odvahu a pokračujete.”

Zdroj: boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Speváčku Lady Gagu šikanovali, odmietali a nepriali jej úspech. Dnes je všetko inak. Jej príbeh je neuveriteľný”