Záhradkár mi poradil 10 najlepších hnojív pre domáce rastliny: Skoro všetky máte doma. Budú ešte viac krajšie

 

Moja mama zbožňuje kvety a vždy sa im snaží prispôsobiť podmienky v byte. Najťažšie bolo nájsť si cestu ku každej rastline a sledovať jej rast v rôznych ročných obdobiach roka. V takýchto okamihoch sa je osvedčila osvedčená domáca výživa pre rastliny.

Príprava je veľmi jednoduchá, pretože sa skladá z prísad, ktoré sú vždy po ruke. Ak chcete vytvoriť priaznivé podmienky pre svoju kvetinu, prečítajte si náš článok a pusťte sa do práce!

Ako dodať potrebné živiny izbovým rastlinám

Každá rastlinka si vyžaduje občasné hnojenie a dodanie potrebných vitamínov, minerálov a živín. Ak je kvetina dlhodobo v stave „hladu“, potom začne slabnúť. Aby sa vyhli takémuto stavu, vyskúšajte naše recepty.

Sladká voda

Väčšina rastlín miluje sladkú vodu – najmä kaktusy. Pred zalievaním zrieďte polovicu čajovej lyžičky cukru v 100 ml vody alebo jednoducho posypte povrch pôdy cukrom predtým, než začnete zalievať rastlinu.

Ricínový olej

Ricínový olej Je dobré používať na kvitnúce rastliny v čase objavovania sa pupienkov. Rozpustite 1 lyžičku oleja v 1 litri vody a zalievajte obvyklým spôsobom.

Drevené uhlie

Každá jedna rastlinka bude mať prospech zo zavlažovania spolu s dreveným uhlím. Na prípravu roztoku zmiešajte 1 polievkovú lyžičku uhlia s 1 litrom horúcej vody a nechajte na týždeň na tmavom mieste, z času na čas premiešajte. Rastlinky môžete zalievať takouto vodou nie častejšie ako raz za 10 dní.

Kôra z citrusov alebo granátového jablka

Granátové alebo citrusové šupky môžu namočte na jeden deň do vode a získate vynikajúce riešenie pre zalievanie, ktoré vyživí zelené a kvitnúce rastliny.

Roztok aspirínu

Ak sa vám zdá, že rastliny začali trochu vädnúť a vyzerajú oslabene, pripravte roztok aspirínu. Stačí rozpustiť jednu tabletku v litri vody a každých pár dní pokropiť kvetinu.

Šťava z aloe

V zimnom období je šťava z aloe vynikajúcou rastlinnou živinou. Stačí zriediť len jednu čajovú lyžičku v litri vody, a zalievať podľa potreby.

Mlieko

Aby ste udržali listy fikusov neporušené, lesklé a sýte, pretrite ich mliekom.

Vitamín B12

Ak ste fanúšikom fialiek, pripravte si pre vaše obľúbené rastliny toto: zrieďte jednu ampulku vitamínu B12 v litri destilovanej vody. Fialky zalievajte takouto vodou dvakrát mesačne.

Banánová kôra

Počas presádzania rastlín je najlepšie použiť banánovú kôru ako hnojivo. Nakrájajte najemno alebo pomeľte v mlynčeku na mäso a vyložte na drenážnu vrstvu. Na to dajte vrstvu hliny a posaďte rastlinku. Banánová kôra je bohatá na fosfor, horčík a draslík, ktoré prispievajú k aktívnemu rastu kvetov.

Huby

Na hojenie rastlín môžete pripraviť hubovú tinktúru. Najemno nakrájajte všetky jedlé huby a premiešajte ich s vodou v pomere 1: 1. Po 24 hodinách vylejte vodu a znovu ich zalejte vodou. V priebehu ďalšieho dňa bude tinktúra hotová. Nepoužívajte ju však viac ako 2 krát týždenne.

Vďaka všetkým tipom a receptom sa mi tento rok podarilo zachrániť život a príjemný vzhľad všetkých domácich rastlín. Mimochodom, veľa z týchto života budičov používali aj naše staré mamy, takže sa im dá dôverovať. Vychutnajte si starostlivosť o vaše obľúbené kvetinky a nezabudnite zdieľať užitočné tipy s priateľmi!

zdroj: sovkusom.ru