5 žien otvorene prezradilo, prečo podviedli svojich manželov. Stojí za to sa len ospravedlniť?

 

Ak sa váš vzťah pomaly rozpadáva, tu je 5 dôvodov, prečo by mohla žena skončiť v posteli iného muža.

  1. Jej vek

Marsha, asistentka právnika v Bostone, bola všetkým, čo môže muž chcieť od ženy: bola krásna, šikovná, zábavná, nehovoriac o jej ohybnosti vďaka hodinám jogy.

Blížili sa jej 40.narodeniny, kedy sa vyspala so svojím inštruktorom.

„Mala pocit, že jej mladosť pomaly ale isto hasne,“ hovorí Paul Hokemeyer, doktor biologických vied.

Áno, no každý rok zostarne viac ako milión ľudí bez toho, aby boli fanúšikmi jogy. Čím sa teda Marsha odlišuje od iných?

Existuje jedna teória: štúdia z roku 2014 naznačuje, že podvedome pripisujeme význam „okrúhlym“ dátumom. Vtedy si o niečo viac uvedomujeme to, ako plynie čas, s čím sa nepochybne spája aj naša mladosť. Tieto myšlienky nás niekedy nútia robiť hlúpe veci, pretože si myslíme, že náš čas sa kráti.

Čo s tým?

Úvahy o tom, čo sme dosiahli, alebo o tom, čo sme v poslednom desaťročí nedosiahli, môžu viesť k smutným myšlienkam, hovorí PhD Michael Steger, výskumník pre kvalitu života.

  1. Peniaze

35-ročná Emily mala všetky dôvody na to, aby bola nahnevaná na svojho muža. Po tom, čo si zo svojej debetnej urobila niekoľko drahších nákupov, jej manžel vzal kartu a rozstrihal ju priamo pred jej očami, čím ju fakticky ponížil.

Mohli by sme to opísať aj takto: muž sa zo všetkých síl snažil mať pod kontrolou ich spoločný rozpočet a prekročil všetky hranice.

Problém je v tom, že nadmerná finančná kontrola, najmä keď dávate peniaze vo forme blahosklonnosti, vytvára odpor, ktorý môže vášho partnera dotlačiť k tomu, aby si našiel niekoho, kto nebude lakomec.

Presne to urobila aj Emily.

„Niekoľko mesiacov po tomto incidente,“ hovorí, „som sa vyspala so svojím priateľom zo školy.“

Čo s tým?

Nesnažte sa všetko kontrolovať. Namiesto toho zdieľajte finančnú zodpovednosť prostredníctvom vytvorenia rozpočtu. Na to existujú aj mobilné aplikácie!

  1. Čaká na princa

Myslíte si, že vaša žena rozumie, že dokonalí muži neexistujú. No potom sa objaví. Píše básne, posiela jej kvety a je neodolateľne zmyselný.

Takýto chlapi nútia ženy, ako je Sára, 30-ročná zubárka, aby prehodnotili svoje manželstvo.

Keď ľudia očakávajú od svojho partnera dokonalosť, zvyčajne to vedie k dlhodobému sklamaniu. Tento záver bol výsledkom štúdie z roku 2014, publikovanej v časopise experimentálnej sociálnej psychológie.

„V porovnaní s ním môj manžel prehráva,“ hovorí Sára, „Spala som s ním, pretože som bola presvedčená, že by mohol vyplniť všetky prázdnoty v mojom živote.“

Nuž, Kyle vyplnil minimálne jednu túto prázdnotu a netrvalo dlho, čo sa Sára a jej manžel stretli na súde spolu s rozvodovými právnikmi.

Čo s tým?

Nemôžete byť všetkým, to by malo byť normálne nielen pre vás, ale aj pre ňu. No môžete byť o niečo lepší, ako ste.

Keď sa nabudúce budete hádať, vyskúšajte tento trik:

„Ak vás žena požiada o varenie, povedzte: „S radosťou zavediem plán varenia, ak ty súhlasíš s tým, že na večeru budeš jesť vajcia,“ hovorí Jay Heinrichs, autor knihy „Ďakujem za hádku“.

Nikdy nebudete očarujúcim princom, ale aspoň sa ponúknete urobiť omeletu.

  1. Chce byť „zlá“

Keď sa jej manželstvo začalo rozpadávať, Ali, 25-ročná marketingová asistentka, sa ocitla v posteli so „zlým chlapcom“, ktorému sa vždy vyhýbala.

„Keď som ho stretla, sex s ním sa stal nevyhnutnosťou,“ hovorí žena.

Čo? Prečo sa inteligentné ženy zamýšľajú nad tým, že by skočili do postele gangstera? Výskumníci tento jav nazývajú „hypotéza posunu ovulácie“.

Počas vrcholného obdobia plodnosti – kedy sa vaječníky pripravujú na možné otehotnenie – sa aj ta najrozumnejšia žena môže nechať zviesť pochybným mužom, tvrdí psychologička Vinita Mehtaová.

Nie je to nevyhnutne chyba na ženinej strane: sú to naše inštinkty prežitia.

Mužské gény zvyšujú šance, že deti budú mať silnú stavbu na to, aby prežili.

Štúdie ukazujú, že šanca na podvedenie sa zvyšuje, ak sa muž neradi medzi tých, ktorí spĺňajú všeobecne uznávané štandardy krásy.

Čo s tým?

Obráťte sa na jej rozum.

Sila neznamená len svaly. Ukážte, že ste vzdelaný, úspešný, sebestačný a zameraný na záväzky.

Psychologička navrhuje, aby ste sa pokúsili nájsť modernejšie spôsoby ukazovania vášho „peria“. „Skúste sa podeliť o skúsenosti, ktoré ukazujú vaše silné stránky – divadlo, múzeum, turistika…“

Žena si potom dvakrát premyslí, či svoj vzťah ohrozí len kvôli jednej noci strávenej s drsným chlapom.

  1. Jednoducho chce viac

Čo by ste povedali na to, keby sa k vám vaša žena naklonila na verejnosti a zašepkala: „Nemám nohavičky. Poďme si nájsť nejaké tiché miestečko.“

Určite by ste neváhali, však? No v reálnom živote, sex  na nezvyčajnom mieste, nemusí byť jediná vec, ktorú muž chce.

Tak sa začal problém u 31-ročnej Lisy. Túžila po sexe každú noc, no jej priateľ mal k tomu iný postoj.

„Mali sme sex len raz týždenne. Čo čakal?“

V prvom rade si treba uvedomiť, že takéhoto muža nezmeníte. A ak sú vaše sexuálne očakávania diametrálne odlišné, môže to rýchlo viesť k neodvratným problémom.

Čo s tým?

Podľa výskumníčky Debbie Herbenickovej sú dve najčastejšie príčiny cudzoložstva momenty, kedy sa žena cíti nechcená alebo neatraktívna. Zvyčajne ide o obdobie počas dospievania.

Sex je jedným zo spôsobov, ako to napraviť, ale druhým je oceniť ju za to, kým je, a nie kým chcete aby bola. Neurážajte ju bezvýznamnými komplimentmi. Počúvajte a spoznávajte jej skutočné „ja“.

Čo by ste pridali do tohto zoznamu?

zdroj: menshealth.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 žien otvorene prezradilo, prečo podviedli svojich manželov. Stojí za to sa len ospravedlniť?”