Čaputová bude mať plat tak vysoký, ako nemal žiaden prezident. Zarobí viac než Kiska

Zuzana Čaputová, nová prezidentka Slovenskej republiky, sa bude mať v prezidentskom paláci lepšie ako akýkoľvek prezident v histórii Slovenska. Bezpochyby si peniaze zaslúži, pretože minulomesačné voľby vyhrala v oboch kolách a jej výhru predpokladalo množstvo ľudí.

Mandátu prezidentky sa podľa jej slov ujme s veľkou radosťou a s vysokými cieľmi. Jej meno bolo spájané s mnohými nepravdivými informáciami, no našťastie podarilo sa ich vyvrátiť. Ved‘ v kompetencii prezidenta nie je prijímanie migrantov, alebo schvaľovanie homosexuálnych partnerstiev.

Pani Čaputová je 45 ročná právnička a aktivistka, ktorá vyhrala množstvo náročných právnických sporov a medzi svojimi klientami má len dobré meno.

Vo voľbách ju volilo okolo jedného milióna voličov.

Podľa najnovších správ si na začiatku svojho pôsobenia v pozícii prezidentky SR na svoj účet každý mesiac pripíše sumu okolo 12 000 eur. Táto suma je vyššia ako mal prezident Andrej Kiska. Ten dostával 10 000 eur mesačne, no svoj plat nepoberal on, rozdával ho rodinám v núdzi.

Okrem vysokého platu dostane aj ine benefity. Bude sa voziť v luxusnej limuzíne s ochrankou, v lietadle na služobné cesty  a samozrejme dostane aj kanceláriu v krásnom Grasalkovičovom paláci.

Môže si vyžiadať náhradu paušálnych výdavkov, za ktoré by mohla dostať 1 300 eur a prezidentský dôchodok po skončení funkcie tisíc eur.

 

zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čaputová bude mať plat tak vysoký, ako nemal žiaden prezident. Zarobí viac než Kiska”