V Paríži horí katedrála Notre Dame. Jedna z veží sa už stihla zrútiť

Príčina požiaru nie je zatiaľ známa, ale podľa úradov na katedrále prebiehajú opravy a na záberoch zo sociálnych sieťach je vidieť, ako horí práve v okolí lešenia. Po zrútení zadnej veže hasiči uviedli, že sa prepadla strecha katedrály.

Katedrála je považovaná za jeden z najkrajších príkladov francúzskej gotickej architektúry, leží na ostrove Île de la Cité na rieke Seine. Patrí k najnavštevovanejším pamiatkam francúzskej metropoly.

https://www.instagram.com/p/BwSWcbEBoBU/

Podľa serveru bfmtv.com, ktorý cituje zdroj z hasičských zložiek, zachvátili plamene okolo 18:50 vrchnú časť chrámu a požiar môže súvisieť s renovačnými prácami na budove. Plamene sa rýchlo šíria.

Požiar sa vyšetruje ako nehoda, keďze sa na ňom pracovalo a mal byť opravený v roku 2022

Hovorca katedrály Andre Finot francúzskym médiám povedal, že drevený interiér katedrály bude zrejme úplne zničený. „Všetko horí, nič z toho nezostane,“

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Paríži horí katedrála Notre Dame. Jedna z veží sa už stihla zrútiť”