22-ročný letúch zachraňoval pasažierov horiaceho lietadla až do poslednej minúty

5.mája sa na ruskom medzinárodnom letisku Šeremetievo udiala obrovská tragédia – lietadlo Suchoj Superjet sa vznietilo po tom, ako sa snažilo núdzovo pristáť.

Príčiny tejto strašnej tragédie sa stále skúma, známe však je, že zo 78 ľudí na palube v dôsledku požiaru v zadnej časti lode, neprežilo 40 cestujúcich. Okrem toho, na zozname obetí sa objavil aj 1 člen posádky – stevard Maxim Moisejev.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Чехов🔸Чеховчанка-инфо (@chehovchanka_info),

Ľudia, ktorí prežili katastrofu, uvádzajú, že Maxim sa správal ako skutočný hrdina. Počas požiaru bol na chvoste lietadla a zachraňoval všetkých, až do posledného.

Maxim Moisejev mal 22 rokov. Mladý muž vyštudoval vojenskú školu a slúžil v armáde. Diaľkovo študoval na Štátnej univerzite civilného letectva v Petrohrade v obore letecký technik.

Maximovi sa podarilo pracovať ako stevard len 1 rok a 3 mesiace.

Keď horiace lietadlo bolo na zemi, Maxim Moisejev sa pokúsil otvoriť jeden z východov. Keď sa mu to nepodarilo, začal pomáhať ľuďom pri úniku z lietadla.

Podľa cestujúcich, muž bez premýšľania o vlastnej záchrane, sa rozhodol zostať na palube až do úplného konca a tlačil ľudí do nafukovacej šmykľavky. Bohužiaľ, zatiaľ čo Maxim pomáhal ostatným, nadýchal sa oxidu uhoľnatým a stratil vedomie…

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @verba_al1357447,

Je známe, že spočiatku mal Maxim lietať v inej časti lietadla, bližšie ku kokpitu. Tesne pred letom si však vymenil miesto s letuškou a presunul sa do zadnej časti lietadla.

Všetci jeho priatelia a známi jednohlasne hovoria, že sa vždy prejavoval ako odvážny človek, ktorý je vždy pripravený kedykoľvek pomôcť.

Mužov spolužiak prezradil, že Maxim už od detstva sníval o nebi. Maxim, ktorý pracoval ako palubný asistent počas štúdia, plánoval získať diplom a preškoliť sa na pilota.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ОТНОШЕНИЯ🔞МОТИВАЦИЯ🔞ВОСПИТАНИЕ (@nelyamishina),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ден Кузнецов (@den_kyznetsov),

Zostáva už len vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám a priateľom obetí tejto strašnej tragédie a dúfať, že nič podobné sa už nestane.