Akých chýb sa dopúšťajú ženy vo vzťahoch? Muži nám otvorene povedali čo ich „irituje“

Je známe, že muži nie sú príliš vyberaví. Zoznam ich potrieb vo vzťahu je pomerne krátky: dobre udržiavaná žena, fyzická intimita, chutné jedlo. Ale stále existujú veci, ktoré muži nedokážu ženám odpustiť a uprednostnia rozchod. Nie, reč nie je o podvádzaní, ako si možno mnohí myslíte.

Na Ďalekom východe existuje názor, že muž je opora, ktorá drží dvoch, a žena je rovnováha. Preto psychologická atmosféra vo vzťahoch a ich trvanie priamo závisia od múdrosti predstaviteliek nežnejšieho pohlavia. Odborníci radia ženám, aby boli v istých veciach opatrnejšie, inak môžu stratiť nielen lásku a úctu, ale aj samotného partnera.

 

Prezradíme vám ženských 5 chýb, ktoré prinútia mužov odísť.

  1. Verejná kritika

Zdravá kritika vo vzťahoch je prospešná, pretože prispieva k rozvoju druhej polovičky. V každom prípade by to malo vždy ostať len medzi vami. Nikdy ho nekritizujte pred inými ľuďmi a nerobte si posmešky z jeho zlyhania, dokonca ani pred príbuznými. Muži sú veľmi hrdí a motivovaní chválou, nie výčitkami.

Čím lepšie sa o ňom zhovárate pred ostatnými, tým lepšie. Naopak, neustála verejná kritika zabije všetku jeho lásku k vám.

 

  1. Popieranie jeho mužnosti

Keď žena zaobchádza so svojím mužom ako s niekým druhoradým, vie to vycítiť. Z takéhoto vzťahu odíde k niekomu inému hneď, ako sa objaví na obzore. Navyše, nie je jasné, prečo ženy žijú vedľa mužov, ktorými pohŕdajú. Na druhej strane, existuje pomerne len veľmi málo takýchto nesprávne fungujúcich vzťahov.

  1. Nadmerná žiarlivosť

Žiarlivosť je dôkazom toho, že si vás človek cení. No hlúpe a neustále žiarlivostné scény hovoria o nedôvere alebo nedostatku sebavedomia. Zdržíte sa v práci – vypočúvanie, išli ste na stretnutie s priateľmi – vypočúvanie, otočili ste sa za niekym – vypočúvanie a škandál, veď 200 metrov od vás prešla žena, ktorú ani nevidel.

Neustálu žiarlivosť dokáže zniesť len málokto. Muž si bude myslieť, že máte psychologickú traumu z predošlého vzťahu, alebo mu jednoducho neveríte. A odíde tam, kde bude spokojný.

 

  1. Manipulácia

Muž musí robiť pre ženu rôzne veci. To však neznamená, že by nimi mali  manipulovať, len aby dosiahli svoje ciele. Skôr alebo neskôr to pochopí. Koniec koncov, základom každej manipulácie je slabosť. A muži sa od prírody nechcú cítiť slabí. Možno s nimi manipulujete nedobrovoľne, to však nehrá žiadnu rolu.

  1. Urážky

Na rozdiel od kritiky, urážky zabolia omnoho viac. Nezáleží na tom, či budete urážať svojho muža alebo jeho priateľov. Ide o znak nerešpektovania a muži si sú toho vedomí. Rešpekt, nielen vo vzťahu, je pre nich mimoriadne dôležitý. Vzdajte sa urážok a všimnete si, ako sa hádky postupne menia na diskusie.

 

Psychológovia hovoria, že ženy nerobia takéto chyby, ak milujú. Koniec koncov, milovaného muža chceme motivovať a chváliť, a neobviňovať ho za všetky nedostatky. Samozrejme, veľa záleží aj na činoch samotných mužov. Preto, aby sme sa vyhli nedorozumeniam a rozpadom vzťahov, mali by sme vždy nájsť čas na úprimný dialóg.

Aké sú podľa vás dôvody, ktoré stoja za rozchodmi a rozvodmi? Podeľte sa s nami o vaše názory!