Kúpila som si 2 m² laminátu, ale nie na podlahu, ale na stenu v obývacej izby. Výsledok vás inšpiruje k prepracovaniu!

Pred mesiacom sme sa s manželom rozhodli vymaľovať našu obývaciu izbu. Dlho sme premýšľali nad  úpravou stien a potom sme si kúpili niekoľko štvorcových metrov laminátu. Nepoložili sme ich na podlahu, ale na steny. Výsledok zaujal nielen všetkých našich príbuzných, ale aj moju kamarátku, ktorá pracuje viac ako 15 rokov ako architekt!

отделка стен ламинатом

Neobvyklé využívanie podláh v dizajne je dnes čoraz populárnejšie. Jedným z nich je použitie laminátu pre obklady stien v rôznych miestnostiach. Celý postup si vyžaduje pomerne jednoduchú prípravnú prácu a účinok výsledku poteší aj tých najzarytejších skeptikov!

Dnes sme si pre vás pripravili 14 zaujímavých riešení, ako rýchlo a jednoducho obnoviť interiér vášho domova.

 1. Na dekoráciu stien môžete použiť rovnaký laminát ako na podlahu. A keďže zaťaženie materiálu umiestneného na stene bude nízke, môžete si vybrať laminát s malou hrúbkou a nižšou triedou odolnosti proti opotrebeniu.

отделка стен ламинатом на кухне

 1. Laminát sa vyrovná rôznym vzorom a textúram, ktoré napodobňujú drevo, parkety, kameň alebo iné materiály. Starať sa o neho je celkom jednoduché a dlhodobo si vie zachovať aj svoj pôvodný vzhľad.

отделка стен ламинатом на балконе

 1. Na vytvorenie takéhoto akcentu si okrem dobre zvoleného laminátu na stene či strope môžete doplniť aj dizajnové kúsky osvetlenia.

отделка стен ламинатом в туалете

 1. Pred nákupom laminátu odborníci radia určiť si spôsob jeho inštalácie. Ak chcete obložiť malú miestnosť, potom je vhodnejšia metóda s použitím lepidla. To vám umožní ušetriť priestor miestnosti. V prípade, že máte k dispozícii priestrannejšiu miestnosť, je lepšie zvoliť tento spôsob pripevnenia. Ľahšie sa montuje a bezpečne drží na stene.

необычная отделка стен

 1. Takáto dekorácia na stene nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť – na vyčistenie vám postačí vlhká špongia alebo handrička.

какое покрытие использовать для отделки стен

 1. A čo by ste povedali na laminát ako alternatívu na kuchynskú zástenu? Vyzerá to originálne a štýlovo!

отделка стен ламинатом в ванной

 1. Laminátová textúra je podobná prírodnému drevu, vďaka čomu miestnosť získava dokonalý šmrnc. Okrem toho, ide o produkt, ktorý je šetrný k životnému prostrediu, preto je vhodný pre milovníkov prírodných materiálov. Vzhľadom k tejto vlastnosti, môže byť materiál použitý na úpravu spálne, detskej alebo obývacej izby.

льняные платья

 1. Vďaka špeciálnej technológii výroby si laminát dokonale zachováva teplo a môže sa pochváliť aj zvukotesnou vlastnosťou. Znižuje množstvo prichádzajúceho hluku a taktiež potláča zvuky vychádzajúce smerom von.

отделка стен ламинатом на даче

 1. Farby laminátu je možné rozdeliť na dve skupiny – studené a teplé. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby ste sa pri použití pridržiavali jednej farby. Môžete si vybrať farbu, ktorá zodpovedala tónu nábytku a stien, zároveň ale môžete vytvoriť kontrastnú stenu, obe možnosti sú vhodné v závislosti od požadovaného dizajnu. Tiež by ste mali venovať pozornosť jasu a sýtosti laminátu, ktorý je určený fúziou farieb, alebo kontrastom v jednej skupine odtieňov. Farbu si môžete vybrať podľa dverí dverami alebo farby podlahy.

отделка стен ламинатом в котедже

 1. A takto zrealizovala svoj nápad moja kamarátka. Budúci týždeň ju pôjdem navštíviť, aby som to mohla vidieť v plnej kráse.

отделка стен ламинатом в гостиной

 1. Ešte niekoľko ukážok navyše…

отделка стен ламинатом в спальне

отделка стен ламинатом вертикально

 1. S pomocou laminátu môžete vizuálne rozčleniť priestrannú izbu. Stačí, ak upriamite dôraz na stenu.

отделка стен ламинатом горизонтально

Páči sa vám tento nápad? Zdieľajte ho aj s vašimi priateľmi na sociálnej sieti!

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kúpila som si 2 m² laminátu, ale nie na podlahu, ale na stenu v obývacej izby. Výsledok vás inšpiruje k prepracovaniu!”