Vedci uverejnili najčastejšie príznaky, ktoré odhaľujú, že ste sa nakazili omikronom

Medzi mnohými možnými príznakmi omikronu vrátane kašľa, únavy, straty čuchu alebo chuti sa teraz potvrdilo, ktorý symptóm je ten najbežnejší príznak.

Odborníci veria, že ak máte nádchu, môžete mať Omikron. V tomto ročnom období môže byť tečúci nos príznakom sennej nádchy, ale nádcha v kombinácii s inými príznakmi znamená vysokú šancu na pozitívny výsledok koronavírusu.

                        unsplash

Výskum pochádza od profesora Tima Spectora. Jeho najnovší výskum identifikoval 20 najčastejších symptómov v Spojenom kráľovstve. Patria sem kýchanie, bolesti hlavy, svalov a očí.

Nádcha sa však rýchlo stáva hlavným príznakom tohto ochorenia.

„83% ľudí s koronavírusom má v súčasnosti nádchu.“

Omikron sa považuje za miernejší variant, preto u väčšiny ľudí, najmä u očkovaných, vyvoláva miernejšie príznaky. Mnohí sa zotavia doma a niekoľko dní zažívajú miernu chrípkou alebo príznaky podobné prechladnutiu. Niektorí môžu mať príznaky iba jeden alebo dva dni, ale zdá sa, že väčšina ľudí má nádchu.

 

Zdroj: tyla.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vedci uverejnili najčastejšie príznaky, ktoré odhaľujú, že ste sa nakazili omikronom”