Nová prezidentka bude mať svoju vlastnú poštovú známku. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Zuzana Čaputová, nová prezidentka Slovenskej republiky, do svojej funkcie nastúpi už o pár dní, konkrétne 15. júna. S príchodom novej hlavy štátu pribudne v našom bežnom živote niekoľko noviniek. Okrem iných je to aj nová poštová známka, na ktorej sa bude hrdo usmievať pani Čaputová. Táto známka bude mať hodnotu 50 centov a zakúpiť si ju môžete v každej pošte na celom Slovenku. Okrem predaja v kamenných poštách si ju môžete zakúpiť aj online.

Slovenská pošta, a. s.

Poštová známka vychádza vo formáte tlačového listu s 50 známkami. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky je akademický maliar Vladislav Rostoka, autorom portrétu novozvolenej prezidentky…

Fotografia, ktorá bola námetom poštovej známky nie je vytvorená profesionálom, ale partnerom našej novej prezidentky. Peter Konečný, jej partner, ju vytvoril ako oficiálnu fotografiu jej prezidentskej kampane. Známka vznikla prostredníctvom rúk Vladislava Rostoka, ktoré jej dal reálnu podobu a to tak, že portrét vyryl.

Pri tejto príležitosti Slovenská pošta zverejnila video, ktoré zachytáva tlač známky s podobizňou novej prezidentky. Aj ked‘ sa množstvo milión kusov zdá ako veľké, určite sa minie veľmi rýchlo a tak neváhajte a zaobstarajte si aspoň jednu z nich. Samotné známky sa tlačia v Tlačiarni Hradištko pri Prahe.

Slovenská pošta, a. s.

Dnes sme spustili tlač poštovej známky prvej prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Poštová známka vyjde v deň inaugurácie novozvolenej hlavy štátu v náklade milión kusov. Stretnete sa…