Poľsko zasiahli tornáda, ktoré nemajú obdoby. Ničia všetko čo im príde do cesty

Poliaci zažívajú nevídané stavy. Takmer na celom území Poľska sa v posledných dňoch tvoria supercelárne búrky, z ktorých vznikajú tornáda. Práve takýmto spôsobom tam vznikli až 3 ničivé tornáda.

Najhorší stav zažili Poliaci včera vo večerných a v nočných hodinách, kedy tieto tornáda zničili niekoľko desiatok budov. Tri spomínaná tornáda sa vytvorili na území mestečka Grodzisk Mazowiecki pri Varšave, na území mesta Kielce a pri obci Wojciechów, kde sa odohrávalo to najničivejšie tornádo včerajšieho dňa.

Tornádo v Poľsku

V Poľsku zažívajú najvážnejšiu situáciu za uplynulé roky. Tvoria sa supercelárne búrky, ktoré vyprodukovali už 3 tornáda. Viac na: https://www.imeteo.sk/clanok/aktualne-v-polsku-zosadaju-tornada-hlasia-zranenych-aj-skody

Tornáda ničili všetko čo im stálo v ceste a dosahovali hodnotu F2, pri ktorej vznikajú rozsiahle materiálne škody. Najničivejšie tornádo zničilo v prepočte až 120 budov, z ktorých bolo približne 40 obytných rodinných domov. Okrem materiálnych škôd čelia viacerí Poliaci výpadku elektriny v dôsledku skôd na elektrickom vedení. Jedno tornádo ničilo majetok na území 50 až 100 metrov, pričom škody nájdeme až v okolí jedného kilometra.

Relacja z miejsca, gdzie przeszła trąba powietrzna w gminie Wojciechów

Lublin112.pl to lubelski serwis informacyjny znajdujący się w czołówce portali lokalnych. To codziennie świeże informacje ze zdarzeń i wydarzeń. Lublin112.pl to najszybsze informacje z miasta. Lublin112.pl jest serwisem informacyjnym, zarejestrowany jako dziennik internetowy. Codziennie na naszych łamach ukazują się aktualne informacje z Lublina i regionu.

Tornáda mali veľkú silu, no pôsobili len približne 2 minúty. V poškodenej oblasti stále zasahujú záchranné zložky, ktoré zmierňujú dôsledky škôd. Pomáhajú pri zabezpečení tepla či elektriny. Okrem takejto pomoci premiér prisľúbil aj finančnú  pomoc všetkým poškodeným.