Poľsko zasiahli tornáda, ktoré nemajú obdoby. Ničia všetko čo im príde do cesty

Poliaci zažívajú nevídané stavy. Takmer na celom území Poľska sa v posledných dňoch tvoria supercelárne búrky, z ktorých vznikajú tornáda. Práve takýmto spôsobom tam vznikli až 3 ničivé tornáda.

Najhorší stav zažili Poliaci včera vo večerných a v nočných hodinách, kedy tieto tornáda zničili niekoľko desiatok budov. Tri spomínaná tornáda sa vytvorili na území mestečka Grodzisk Mazowiecki pri Varšave, na území mesta Kielce a pri obci Wojciechów, kde sa odohrávalo to najničivejšie tornádo včerajšieho dňa.

Tornáda ničili všetko čo im stálo v ceste a dosahovali hodnotu F2, pri ktorej vznikajú rozsiahle materiálne škody. Najničivejšie tornádo zničilo v prepočte až 120 budov, z ktorých bolo približne 40 obytných rodinných domov. Okrem materiálnych škôd čelia viacerí Poliaci výpadku elektriny v dôsledku skôd na elektrickom vedení. Jedno tornádo ničilo majetok na území 50 až 100 metrov, pričom škody nájdeme až v okolí jedného kilometra.

Tornáda mali veľkú silu, no pôsobili len približne 2 minúty. V poškodenej oblasti stále zasahujú záchranné zložky, ktoré zmierňujú dôsledky škôd. Pomáhajú pri zabezpečení tepla či elektriny. Okrem takejto pomoci premiér prisľúbil aj finančnú  pomoc všetkým poškodeným.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Poľsko zasiahli tornáda, ktoré nemajú obdoby. Ničia všetko čo im príde do cesty”