Východiari bodujú. Natočili film o láske medzi Rómkou a nešťastníkom Milanom. Veľa ľudí mu nič nerozumie

Režisér slovenského východniarského filmu s názvom Loli paradička napísal do redakcie funradia: „Zdravím Fun Rádio. Natočili sme východniarsky slovenský film. Čo vy na to? Keby ste o nás napísali, alebo nás zazdieľali, tak by sme mali veľkú radosť.

Protagonista tragikomédie Milan zápasí s postihnutím, narodil sa totiž bez nohy. Jeho novej láske, krásnej Rómke Veronike, to vôbec neprekáža, dievčina však prekáža Milanovej matke. Farebná romanca o zakázanej láske je debutom režijno-scenáristického dua syna Richarda a otca Viťa Staviarskych, odohráva sa v jarmočnom prostredí na východe Slovenska.“

Režisér filmu, Richard Staviarsky, doteraz natočil nekoľko krátkometrážnych filmov, pretože vyštudoval filmovú a televíznu réžiu na VŠMÚ v Bratislave. Okrem filmov pravidelne vydáva aj sériu videí pod projektom Glupe reči, kde stvárňuje vtipné postavy z Východného Slovenska, ako napríklad postava Ďodika – hasiča z Kendíc.

Film má veľmi nezvyčajnú tému, ktorá určite nadchne nejedného diváka. Hendikepovaný Milan a  Rómka Veronka sa do seba bezhlavo zaľúbia. Aj ked‘ má táto láska prívlastok nešťastná, vo filme sa objaví nejedna šťastná a napína scéna, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Celý film je vytvorený ako smiešno-smutný príbeh života takého, aký naozaj je. Východniarske nárečie bude diváka sprevádzať počas celého filmu a preto je otázne, či mu budú rozumieť všetci Slováci.

Glupe reči

kazdydajaky Oficiálny trailer filmu Loli paradička. Romantická komédia o láske dvoch ,,nešťastníkov“ z Východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. /Réžia: Rišo…

 

zdroj: filmloliparadicka