Východiari bodujú. Natočili film o láske medzi Rómkou a nešťastníkom Milanom. Veľa ľudí mu nič nerozumie

Režisér slovenského východniarského filmu s názvom Loli paradička napísal do redakcie funradia: „Zdravím Fun Rádio. Natočili sme východniarsky slovenský film. Čo vy na to? Keby ste o nás napísali, alebo nás zazdieľali, tak by sme mali veľkú radosť.

Protagonista tragikomédie Milan zápasí s postihnutím, narodil sa totiž bez nohy. Jeho novej láske, krásnej Rómke Veronike, to vôbec neprekáža, dievčina však prekáža Milanovej matke. Farebná romanca o zakázanej láske je debutom režijno-scenáristického dua syna Richarda a otca Viťa Staviarskych, odohráva sa v jarmočnom prostredí na východe Slovenska.“

Režisér filmu, Richard Staviarsky, doteraz natočil nekoľko krátkometrážnych filmov, pretože vyštudoval filmovú a televíznu réžiu na VŠMÚ v Bratislave. Okrem filmov pravidelne vydáva aj sériu videí pod projektom Glupe reči, kde stvárňuje vtipné postavy z Východného Slovenska, ako napríklad postava Ďodika – hasiča z Kendíc.

Film má veľmi nezvyčajnú tému, ktorá určite nadchne nejedného diváka. Hendikepovaný Milan a  Rómka Veronka sa do seba bezhlavo zaľúbia. Aj ked‘ má táto láska prívlastok nešťastná, vo filme sa objaví nejedna šťastná a napína scéna, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Celý film je vytvorený ako smiešno-smutný príbeh života takého, aký naozaj je. Východniarske nárečie bude diváka sprevádzať počas celého filmu a preto je otázne, či mu budú rozumieť všetci Slováci.

https://www.facebook.com/glupereci/videos/391986374985404/?t=0

 

zdroj: filmloliparadicka

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Východiari bodujú. Natočili film o láske medzi Rómkou a nešťastníkom Milanom. Veľa ľudí mu nič nerozumie”