17 ročné dievča, ktoré znásilnili chcelo eutanáziu. Nechceli jej ju povoliť, tak si sama siahla na život

Len sedemnásťročná Noa Pothoven z holandského Arhemu sa rozhodla dobrovoľne ukončiť svoj život po tom, čo mnoho rokov bojovala s vážnymi psychickými problémami. Dievča trpelo depresiami, posttraumatickým stresovým syndrómom a prešla si aj bojom s anorexiou. Noa sa v jedenástich rokoch stala obeťou sexuálneho napadnutia a o tri roky neskôr prežila znásilnenie. Ďalší každodenný boj už dievčaťu prišiel príliš neznesiteľný.

Holandské dievča Noa Pothoven bojovala vo svojom živote so závažnými problémami niekoľko rokov. V jedenástich rokoch sa stala obeťou sexuálneho útoku, o rok neskôr si v škole zažila drsnú šikanu. Rozvinula sa u nej preto porucha príjmu potravy a dievčaťu diagnostikovali anorexiu. Tým však hrôzy, ktorými si prešla, zďaleka nekončí.

V štrnástich rokoch Nou znásilnil dospelý muž. U dievčaťa sa objavila závažná posttraumatická stresová porucha a rozvinuli sa jej depresie. Po mnohých rokoch už jej každodenný boj pripadal tak neúnosný, že sa obrátila na úrady a niekoľkokrát žiadala o eutanáziu. Tá je síce v Holandsku legálna, podlieha však mnohých pravidlám a vtedy ešte len šestnásťročnej dievčine žiadosť neschválili.

Noa sa nakoniec rozhodla ukončiť svoj život sama, a to pomerne dosť trýznivým spôsobom. Prestala jednoducho prijímať akékoľvek tekutiny alebo potravu. Jej rodičia a lekári sa zhodli na tom, že ju nebudú násilím vyživovať proti jej vôli. Dievča nakoniec zomrela.

Jej príbeh obletel celý svet. Média pôvodne informovala o tom, že stredoškoláčka podstúpila eutanáziu. Klinika, na ktorej k tomu malo dôjsť, však informáciu vyvrátila a nakoniec sa skutočne ukázalo, že Noa svoj život po zamietnutí žiadosti ukončila sama .

O svojom zámere informovala najbližších na svojom Instagramu, ktorý je teraz nastavený ako súkromný. „Pôjdem rovno k veci: počas maximálne 10 dní zomriem. Po rokoch bojovania a utrpenia je koniec. Prestala som jesť a piť pred nejakým časom a po mnohých diskusiách bolo rozhodnuté, že mi bude umožnené odísť, pretože moje utrpenie je neznesiteľné. Je hotovo. Po tak dlho čase som skutočne nežila, len som prežívala, a ani to nie úplne. Nie som už dlho živá, len prežívam, a ani to nie celkom. Dýcham, ale nie som už nažive, „ napísalo dievča.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “17 ročné dievča, ktoré znásilnili chcelo eutanáziu. Nechceli jej ju povoliť, tak si sama siahla na život”