Slovenskí pilčíci sa zabávali na zvedavom medveďovi. Trafili jeho hlavu a hrešili naňho

Video sa objavilo na internete 5. júna vo facebookovej skupine Vlci, ktoré pridal pán Ľubomír s výstižným popisom: “Mentalita ,inteligencia ,slovník, a správanie hovorí o týchto dvojnohých jednoduchých cicavcoch …” apelujúcim na činy a nezmyselné konanie pilčíkov.

 

Video zachytáva ako sa zvedavý medveď pohybuje okolo auta, z ktorého ho aj nahrávali. Pilčíci sa ho snažili odohnať krikom a nadávkami, ktoré isto nemali v tomto prípade žiaden zmysel. Nadávky a posmešky pilčíkov sa stupňovali a keď sa medveď pokúsil hrýzť pílu, ktorá bola na ceste, spŕška nezmyselných vulgarizmov len pokračovala ďalej. Neskôr sa medveď pokúsil dostať na korbu auta no bol odohnaný krikom a v diaľke ho zasiahol predmet hodený pilčíkom do hlavy, vo videu je počuť, že to bol klin používaný pri lesných prácach.

 

V komentároch pod týmto videom ľudia pomyselne krútia hlavou nad činmi pilčíkov. Podľa užívateľov facebooku stačilo párkrát zatrúbiť a zviera by odišlo. No pilčíci sa rozhodli mu nezmyselne nadávať a nakoniec zvieraťu aj ublížili. Pán Ľubomír, ktorý video na Facebook pridal už podal sťažnosť na Štátnu ochranu prírody.

Lubomír Vrábel

Vlci has 3,137 members. Príroda na Slovensku. Vitajte – diskutujte, navrhujte, hovorte o svojich skúsenostiach priamo z terénu aj mimo neho. Skupina…