Dojímavý príbeh malej bojovníčky sa skončil tragicky. S dievčatkom sa lúčila celá nemocnica

Smrť akéhokoľvek človeka je skutočnou tragédiou. Ak vám však zomrie niekto blízky, je to omnoho bolestivejšie a trpkejšie. Najhoršia situácia však je, ak vidí rodič zomierať svoje vytúžené dieťatko.

V rovnakej situácií sa ocitol pár, ktorý musel pochovať svoju malú dvojročnú bojovíčku. Pred pohrebom však museli urobiť jedno obrovské rozhodnutie.

Coralynn mala presne 21 mesiacov, kedy jej lekári diagnostikovali ťažkú chorobu, spôsobenú vírusom parainfluenzy. Aj ked‘ dievčatko statočne bojovali celých 5 dní, nakoniec svoj boj prehralo a lekári rodičom oznámili, že ich dcérka je vlastne klinicky mŕtva. Po hodinách útrap, plaču a žiaľu sa však rozhodli podpísať zmluvu o darcovstve orgánov. Táto zmluva bola príčinou, kvôli ktorej sa zachránili 3 ľudské životy. Darované orgány boli srdce, obličky a pečeň. Avšak pred tým, ako boli orgány vyoperované z jej telíčka, ju prišla odprevadiť a poďakovať sa takmer celá nemocnica. Jej rozlúčka je zachytená na videu a bola zdieľaná na internete. Doteraz dosiahla viac ako 9 miliónov zhliadnutí.

Utrápená matka malého dievčatka odkázala: „Či je to vaša matka, váš brat alebo dieťa, máte šancu, aby ich posolstvo aj po smrti žilo v iných.“

Orgány dievčatka boli darované ročnému chlapčekovi, pečeň dievčatku a obličky 41-ročnej žene.

 

Heartbreaking moment mother wheels dead toddler into surgery for organ donation operation

Meagan Sobolik, 29, brought her 21-month-old daughter, Carolyn, to the Mayo Clinic Hospital in Minnesota for the last time, kissed her, and said: ‚You get to save three people. I love you forever.‘ The toddler was donating her heart, liver, and kidneys after she had been declared brain dead one day earlier following a five-day battle with parainfluenza that began on April 17.