Pripravte sa na extrémne horúčavy počas celého nasledujúceho týždňa

V najbližších dňoch by mali takmer všetky krajiny Európy zasiahnuť extrémne horúčavy. Najviac zasiahnutými krajinami by mali byť Španielsko, Francúzsko a Nemecko. Horúčavy, ktoré sa do týchto krajín blížia, by mali lámať všetky doterajšie rekordy.

Počasie nás každým rokom prekvapuje viac a viac, no to, čo prežijú niektorí obyvatelia Európy prekročí všetky hranice. Na najbližšie dni nám na Slovenku meteorológovia predpovedajú horúčavy viac ako 35 °C, no do západnej Európy by sa teploty mali vyšplhať až nad hranice +40 °C.

Príčinou týchto nevídaných horúčav je mimoriadne teplý saharský vzduch, ktorý sa do Európy dostáva tlakovou výšou, z Atlantiku, cez Britské ostrovy, Alpy až nad Afriku. V rovnakom čase sa bude nad východným Atlantikom prehlbovať tlaková výš.

Na území strednej Európy by mali padať rekordy na konci týždňa, no v západnej časti Európy, by mal teplotný vrchol nastať v stredu. Očakávané teploty v okolitých štátoch, v Nemecku, v Poľsku, či v Česku sa budú pohybovať nad hranicou +35 °C.

imeteo.sk

Najvyššia očakávaná teplota by mala byť v stredu v Španiesku. Tam by mala byť nameraná teplota až +45 °C. Okrem Španielska je možné, že podobná teplota sa bude vyskytovať aj na juhu Francúzska, kde bude možno ešte o 2 stupne viac. V spomínaných krajinách boli doteraz namerané rekordy, ktoré sú pod predpovedanými hodnotami pre budúci týždeň. 41,5 °C z 21.6.2013 bolo nameraných vo Francúzsku, pričom najvyššia teplota bola z 12.8.2003, +44,1 °C.

 

zdroj:interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pripravte sa na extrémne horúčavy počas celého nasledujúceho týždňa”