Slovenka nechala svojho psa v aute počas horúčav. Toto odkázala žene, ktorá psíka našla

Ľudská hlúposť nepozná hraníc. Opäť sa na Slovensku zopakoval prípad, v ktorom bolo živé stvorenie zabudnuté v rozpálenom aute. Aj ked‘ to našťastie nebolo malá dieťa, ale psík, ani ten si nezaslúži trpieť v takom teple.

Počas aktuálnych horúcich dní by sme si naozaj mali dávať pozor na to, čo a koho necháme v aute. Vysoké teploty a žiaden čerstvý vzduch môže spôsobiť fatálne škody na majetku, ale aj na ľudskom živote.

Nenecavajte psíkov v aute

Najnovší prípad, ktorý bol zverejnený na stránke Polície Slovenskej Republiky dokazuje, že Slováci sú naozaj nepoučiteľní. Jedna zo Sloveniek nechala svojho malého psíka v aute v najväčšom slnku, kedy bolo vonku vysokých 33 stupňov. Tento čin sa stal v Petržalke, kde psíka zbadala Slovenska Simona, ktorá ho odfotografovala a prípad sa snažila vyriešiť. Po príchode majiteľky ju na to Simona upozornila, no ona reagovala viac než nečakane.

Simona polícií napísala, že žena reagovala takto:Po upozornení, že čo to urobila, že nechá zavreté živé stvorenie v 33-stupňovej horúčave, sa na mňa osopila, že nech sa nestarám, že ona si potrebuje nakúpiť.

Polícia Slovenskej republiky

NECHALA PSA V AUTE, V TÝCHTO HORÚČAVÁCH! Simona nám poslala fotografie. Ináč o tejto téme budeme dnes hovoriť o 14:00 – NAŽIVO tu na Facebooku. „Dobry den zelam,dnes (včera – pozn. FB PZ) nechala…

Polícia sa aktuálne týmto prípadom zaoberá a nasledovať bude podrobné vyšetrenie. Rovnako ako ľudský organizmus, ani organizmus psa nie je na takéto horúčavy pripravený a tak by sa malo zabrániť podobným prípadom. Podobný incident zabudnutého malého dieťatka sa stal v júni minulého roku v Trstenej, kedy malo dieťa teplotu vyššiu ako 40 stupňov.