Takéto platy majú platy lekári na Slovensku. Zo 4-ciferných súm ľuďom vrie krv!

Posledné dni slovenským zdravotníctvom otriasli kauzy týkajúce sa vzbury 70-tich nemocníc alebo zmien, keď si za niektoré laboratórne vyšetrenia musia už od 1. júna platiť pacienti sami. Na sociálnych sieťach to spôsobilo napäté diskusie, navyše sa ľudia dozvedeli koľko taký doktor zarobí a to rozpútalo peklo a zlosť.

Analýza Inštitútu pre sociálne a ekonomické reformy, INEKO, prezradila koľko zarábajú doktori na základe ich odbornosti a teda na akom oddelení pôsobia. Tieto 4-ciferné sumy nenechali nikoho chladným a veľa ľudí spustilo vlnu nadávok a kritiky smerované práve doktorom.

https://www.instagram.com/p/BypKD0loQQ0/

Podľa zverejnenej tabuľky si na Slovensku zarobí kardiológ a to približne 3600€ mesačne v hrubom. Na druhej strane, najhoršie ohodnotený na Slovensku je neurológ, ktorý zarobí za mesiac niečo málo cez 1400€ v hrubom. Ľudia si na tieto sumy utvorili vlastné názory no najviac bol kritizovaný prístup doktorov na Slovensku: “Ono by sa im to doprialo, ale keby adekvátne aj pracovali a hlavne sa chovali a pomohli pacientom,” napísala na sociálnej sieti pani Helena.

No niektorí si servítku pred ústa nedávali a podelili sa aj so svojou tvrdou kritikou voči doktorom: “A furt plačú, za tú prácu, čo vykonávajú, že lámu deťom ruky a operujú zdravé koleno atď., tak si nezaslúžia toľko,” vyjadril k sa k zverejneným sumám pán Róbert.

Na druhej strane, našli sa aj ľudia, ktorí s vyššie spomenutými vyjadreniami nesúhlasia a prácu slovenských doktorov si zastávajú: “Je to smutné, že tak málo. Potom že utekajú do zahraničia pracovať,” komentovala pani Eva. Nebola sa a niektorí tento názor s ňou zdieľali: “Zaslúžia si viac, potom sa nečudujme, že utekajú do zahraničia a tu ostane len odpad,” napísala pani Jana.

Pozrite si tabuľku platov aj Vy a napíšte nám svoj názor. Prečítajte si aj iné názory ľudí s Facebooku. Súhlasíte s nimi?

 

 

Zdroj: hitky.sk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takéto platy majú platy lekári na Slovensku. Zo 4-ciferných súm ľuďom vrie krv!”