Zdražovanie elektriny neminie ani vás. Pripravte si množstvo peňazí

Tento rok sa kvôli zvyšovaniu životného minima, zvyšovaniu minimálnej mzdy a celkovej životnej úrovne, zvyšujú aj ceny potravín a energií. Najvyššie zvyšovanie by malo nastať pri elektrine, ktorej cena môže narásť aj o 20%.

Takmer všetci dodávatelia elektrickej energie avizovali zvyšovanie, ktoré nepoteší väčšinu Slovákov. k zvyšovaniu by malo dôjsť budúci rok.

Manažér spoločnosti Magna Energia – Martin Šemrič, sa k zvyšovaniu vyjadril: “V porovnaní s dneškom by tak elektrina medziročne zdražela o asi 20 %.” Zvyšovanie by malo predstavovať  10 eur za megawatthodinu. Cena energie je odvodená od cien na komoditnej burze v Prahe. Cena bola sledovaná počas obdobia od januára do júna a následne od tej bolo odvodené zvýšenie.

Šemrič taktiež povedal: “Ak regulačný úrad dokáže tieto položky skresať, môže byť zdraženie miernejšie. Ak sa mu to nepodarí, domácnosti by mali počítať s tým, že elektrina ich bude po započítaní všetkých poplatkov stáť o približne 7 % viac než v tomto roku.” Podľa neho má najväčšiu moc nad vývojom elektriny regulačný úrad. Cena elekriny sa však celkovo odvíja od niekoľkých zložiek ako silovej elektriny, ktorá tvorí tretinu ceny, distribučné poplatky a tarifa za prevádzku systému – dotácie hnedouhoľných daní.

zdroj:hitky.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zdražovanie elektriny neminie ani vás. Pripravte si množstvo peňazí”