Ženy, ktoré chodia von so svojimi kamarátkami dva-krát do týždňa sú zdravšie, tvrdia vedci

Dievčatá, pamätáte ten deň keď ste jednou rukou umývali riad a druhou ukladali dieťa do postele a sľúbili ste si, že pôjdete von s kamoškami nech sa deje čokoľvek? V dnešnej dobe sa to ľahšie povie, ako urobí. Výhovorky typu: “ Dnes som unavená, mám kopec vecí na práci, nič zlé sa nestane, ak posunieme naše stretko,” sú našimi zvyčajnými odpoveďami. Ale odkladanie stretnutí s kamoškami môže byť podľa vedcov pre vás naozaj zlé.

Dnes vám vysvetlíme, prečo je dôležité nájsť si čas na svoje kamošky.

Zistite, ako si zaistiť dokonalý pomer rodina: kamošky v tomto článku.

Na chvíľku sa zamyslite a napíšte si 3 naj priority vo vašom živote. Sú vaši priatelia medzi nimi? Ak nie, odhadzujete tony benefitov ktoré kamarátstvá prinášajú. Podľa výskumu Oxfordskej Univerzity, celkový stav žien sa zlepšuje, ak sa stretávajú so svojimi kamarátkami dva-krát v týždni a “robia veci” ako pletkovanie a rozprávanie o svojich rivalkách.

Women Who Go Out With Friends Twice a Week Are Healthier, According to Science

Okrem toho výskum tvrdí, že sociálne interakcie pomáhajú ženám uzdraviť sa rýchlejšie a spravia ich štedrejšími. A my sme dokonca našli viac pozitív.

Sociálne väzby pomáhajú ženám zvládať stres. Komu väčšinou zavoláte, keď pociťujete v práci tlak alebo po hádke so svojou polovičkou?

Trávenie času s kamoškami pozitívne ovplyvňuje naše zdravie. “Spoločný čas” znižuje risk ochorení, znižuje tlak, srdečný tep a cholesterol. Zdá sa, že kamaráti môžu v niektorých prípadoch nahradiť medicínu.

Kamaráti nám pomáhajú žiť lepšie. Počet kamarátok, ktoré ženy majú, má vplyv na vývoj fyzického zdravia v neskoršom veku. Taktiež členky “ženskej partie” majú väčšiu šancu viesť šťastný život. Výskumníci taktiež zistili, že absencia kamarátov v živote ženy je pre ňu podobne zdraviu škodlivá, ako nadváha alebo fajčenie.

Samozrejme, treba myslieť aj na to, že výnimka potvrdzuje pravidlo. Každý sme iný a nie všetky ženy môžu túžiť po hlúčiku žien okolo seba.

Mimochodom, výsledky štúdií platia aj na mužov. Oxfordská Univerzita potvrdzuje, že muži taktiež prospievajú, ak majú aspoň dva “ pánske večery” do týždňa.

 

Ako často chodíte sa svojimi kamoškami von? Zvládate tento pomer 5:2? Ak nie, zaujíma nás aké výhovorky väčšinou používate, aby ste sa vyhli týmto stretnutiam.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ženy, ktoré chodia von so svojimi kamarátkami dva-krát do týždňa sú zdravšie, tvrdia vedci”