Tvrdá reakcia Hanzelovej na neoprávnené zaočkovanie Cibulkovej: ,,Je to hanba!“

Zdravotník, ktorý sa stará o zaočkovanie obetavých slovenských zdravotníkov prezradil, že na zozname prvých 20-tisíc zaočkovaných Slovákov sa má nachádzať už aj Dominika Cibulková. Prvá očkovacia fáza slúži na zaočkovanie všetkých prihlasených zdravotníkov, ktorí počas pandémie koronavírusu bojujú v prvej línii. Na zoznam čakateľov na očkovanie sa naša najlepšia tenistka dostala po tom, čo ju tam neoprávnene zapísal jeden zo zamestnancov.

K tejto udalosti sa vyjadrila aj Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorú netolerantné správanie Cibulkovej poriadne prekvapilo: Normálne na to pozerám už 10 minút a nemám slov. Ťažko povedať, či je momentálne niečo, čo by ma nahnevalo viac. Hanba.

“ K svojmu príspevku na sociálnej sieti Instagram pridala aj počty nakazených a obetí z dnešného dňa. Vysoké čísla podľa nej dokazujú, že mnoho Slovákov sa trápi s horším zdravým a iní dokonca umierajú, no slovenská elita sa ani napriek tomu nedokáže správať tolerantne. 

Hanzelová dodala, že Cibulková by si mala brať príklad zo zahraničia, kde sa kráľovná Alžbeta s manželom Phillipom nechali zaočkovať až včera aj napriek tomu, že sú najpopulárnejšiou dvojicou v Spojenom kráľovstve a majú nad 80 rokov.

 

Hanzelová dodala, že Dominika Cibulková nie je ani daňovníkom, ktorý by na chod slovenského zdravotníctva prispieval daňami, pretože má trvalý pobyt v Dubaji. 

Martin Smatana, bývalý šéf Inštitútu zdravotnej politiky,

sa ku kontroverznému neoprávnenému zaočkovaniu Cibulkovej vyjadril: „Nemám slov. Ako by pravý memečkár povedal: our expectations were low, but HOLY FUCK!“ V príspevku pokračoval otázkou ako sa vlastne mohlo stať, že sa na tento online zoznam dostala: ,,Nevie prosím niekto ako sa tam mohla nahlásiť?“ 

Podľa jeho slov prebieha nahlasovanie na očkovanie cez online portál, kde sa uvádza či je človek zdravotník a uvádzajú sa jeho osobné údaje. Smatana žil v tom, že údaje sa verifikujú s databázami, aby sa to nedalo zmanipulovať. V príspevku pokračoval:

,,Ak to systém NCZI nevie alebo nerobí, tak to je mega deravý systém. Ak to robí, ale existuje paralelný systém čakačiek na vakcínu mimo tohto portálu (ako vyplýva z článku), tak žijeme v digitálnom a transparentnom praveku.“ Smatana skonštatoval, že vakcínu dopraje každému, no vakcín je málo, zdravotníci sú v ohrození a ľudia denne zomierajú v desiatkach a tak by sa toto stávať skutočne nemalo.

Zdroj: zuzanahanzelova