Česká rodina stopovala 3 dni kvôli pomoci. Zastavil im až poľský vodič kamiónu. Nikto im nechcel zastaviť

Pre manželský par s dvoma synmi bude tohtoročná dovolenka v Poľsku nezabudnuteľná. Rodina s českého Náchoda sa vydala na dovolenku do poľského Miedzyzdroje. Počas návratu domov sa im ale na ceste pokazilo auto no dovolať sa nikam nemohli, keďže im nefungovali telefóny. Tak strávili až 3 dni na ceste bez akejkoľvek pomoci až kým im nezastavil poľský vodič kamiónu.

 

Image result for miedzyzdroje

Zdroj: hotel-aurora.pl

 

„Porucha na aute, ktoré si rodina kúpila krátko pred dovolenkou, sa im stala na nie príliš frekventovanej ceste pri obci Goleniów, niekoľko kilometrov od Miedzyzdroje. V blízkom okolí nebola žiadna benzínová pumpa ani žiadne domy a okoloidúce auta si ich vo vysokej rýchlosti nevšimli, preto sa rozhodli napísať na veľký kus papieru, ktorý mali so sebou, nápis SOS,“ informovala televízia TVN24.

 

53.7461402,14.3487419

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

 

Vodič kamiónu, Mariusz Mazurek, najprv okolo ich auta prešiel no neskôr sa otočil a vrátil sa k rodine v núdzi. „Dal som im vodu a zavolal som šéfovi do firmy, aby upozornil záchranný systém ale aj České veľvyslanectvo v Poľsku, ktoré rodinu vzápätí kontaktovalo,“ spomína pre televíziu Mazurek.

 

Pomoc nenechala na seba dlho čakať a tak sa pričinili aj obyvatelia neďalekej obce Goleniów. Majiteľka miestneho hotelu JF Duet, rodinu s deťmi prichýlila zadarmo a pozvala ich na dovolenku na budúci rok. Auto im opravili v miestnom servise no nemali pri sebe dosť peňazí. Účet nakoniec zaplatil miestny podnikateľ ako informovala TVN24.

zdroj: novinky.cz