Dobrovoľný hasič sa ponáhľal na zásah súkromným autom. Dostal pokutu vo výške 800€!

Pred pár dňami Facebookom kolovala správa o dobrovoľnom hasičovi, ktorý za prekročenie rýchlosti dostal pokutu vo výške 800€. No Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave vo svojom príspevku objasňuje dôvody takéhoto konania, keďže sa snažili chrániť chodcov, okoloidúcich a v neposlednom rade aj život dobrovoľného hasiča.

 

Podľa informácii policajného zboru sa mal v neoznačenom, súkromnom vozidle presúvať na miesto činu dobrovoľný hasič. Ten prechádzal obcou rýchlosťou až 114 kilometrov za hodinu a dopustil sa tak priestupku prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti až o 64 kilometrov za hodinu. Za tento prečin dostal dobrovoľný hasič na mieste pokutu 800€, ktorú údajne zaplatiť nemusel a mohol sa odvolať.

 

„Pravidlá cestnej premávky platia pre všetkých účastníkov rovnako. Policajti sa denno-denne stretávajú s rôznymi výhovorkám vodičov a nie je v ich silách overiť pravdivosť každej z nich. Čo je však najpodstatnejšie je bezpečnosť ostatných vodičov. Situácia na slovenských cestách nie je v poslednom obdobím dobrá. Rýchlosť zabíja nevinných ľudí,“ vyjadrilo sa v statuse Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave.

 

„Nie je preto možné, aby hasič alebo aj policajt sa presúval na neoznačenom a súkromnom vozidle, akoby išiel na ostrý zásah. V pohotovosti sú predsa tí, ktorí majú službu a majú právo sa rýchlo presunúť na miesto činu,“ zdôrazňuje sa v statuse Krajského riaditeľstva.

https://www.facebook.com/KRPZTT/posts/433390613925593

 

Aký je Váš názor na tento prípad? Bol to čin s dobrým úmyslom alebo hazard so životom?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dobrovoľný hasič sa ponáhľal na zásah súkromným autom. Dostal pokutu vo výške 800€!”