Dobrovoľný hasič sa ponáhľal na zásah súkromným autom. Dostal pokutu vo výške 800€!

Pred pár dňami Facebookom kolovala správa o dobrovoľnom hasičovi, ktorý za prekročenie rýchlosti dostal pokutu vo výške 800€. No Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave vo svojom príspevku objasňuje dôvody takéhoto konania, keďže sa snažili chrániť chodcov, okoloidúcich a v neposlednom rade aj život dobrovoľného hasiča.

 

Podľa informácii policajného zboru sa mal v neoznačenom, súkromnom vozidle presúvať na miesto činu dobrovoľný hasič. Ten prechádzal obcou rýchlosťou až 114 kilometrov za hodinu a dopustil sa tak priestupku prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti až o 64 kilometrov za hodinu. Za tento prečin dostal dobrovoľný hasič na mieste pokutu 800€, ktorú údajne zaplatiť nemusel a mohol sa odvolať.

481[P]22 – GBA 2,5/16 – Renault Midlum 4×4 / ISS Wawrzaszek – JRG PSP Kościan 🚒 #straz #firedepartment #firerescue #feuerwehr #firefighter #firebrigade #firefighters #fire #rescue #pompiers #vigilidelfuoco #photo#photography #pic #pics #instaphoto #instapic #image #poland #truck #firetruck #brandweer #hasici #hasiči #engine #pump #renault

200 Likes, 0 Comments – Fotografia – Kamil Czereba 📷 (@kamilczereba.pl) on Instagram: „481[P]22 – GBA 2,5/16 – Renault Midlum 4×4 / ISS Wawrzaszek – JRG PSP Kościan 🚒 #straz…“

 

„Pravidlá cestnej premávky platia pre všetkých účastníkov rovnako. Policajti sa denno-denne stretávajú s rôznymi výhovorkám vodičov a nie je v ich silách overiť pravdivosť každej z nich. Čo je však najpodstatnejšie je bezpečnosť ostatných vodičov. Situácia na slovenských cestách nie je v poslednom obdobím dobrá. Rýchlosť zabíja nevinných ľudí,“ vyjadrilo sa v statuse Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave.

 

„Nie je preto možné, aby hasič alebo aj policajt sa presúval na neoznačenom a súkromnom vozidle, akoby išiel na ostrý zásah. V pohotovosti sú predsa tí, ktorí majú službu a majú právo sa rýchlo presunúť na miesto činu,“ zdôrazňuje sa v statuse Krajského riaditeľstva.

Security Check Required

No Description

 

Aký je Váš názor na tento prípad? Bol to čin s dobrým úmyslom alebo hazard so životom?