Dúhový Pride už tento víkend v Bratislave. Podporovatelia LGBT a prorodinní aktivisti sa stretnú v uliciach hlavného mesta.

Počas jedného víkendu sa v uliciach Bratislavy stretnú podporovatelia LGBT v rámci Dúhového pochodu a prorodinní aktivisti počas podujatia Hrdí na rodinu.

 Hlavným cieľom tohtoročného Dúhového pochodu by mali byť práva homosexuálov a snaha o ukončenie zneužívania témy práv LGBT ľudí v predvolebných politických kampaniach. Okrem iných zmien prinesú tieto podujatia aj dopravné obmedzenia ako napíklad uzávierku Vajanského a Razúsovo nábrežia.

 Hovorca Aliancie za rodinu Chromík povedal: ,,Už sedem ročníkov Pochodu Hrdí na rodinu ukázalo, že naším spôsobom nie je protest či nenávisť. Chceme byť svedkami láskavej pravdy, lebo pravda, že všetky deti potrebujú otca a mamu nastálo, je stále príťažlivá.“

Okrem iných známych osobností na Dúhovom pochode vystúpi aj aktuálny primátor nášho hlavného mesta Matúš Vallo a ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dúhový Pride už tento víkend v Bratislave. Podporovatelia LGBT a prorodinní aktivisti sa stretnú v uliciach hlavného mesta.”