Lash lifting alebo trvalá mihalníc? Pozreli sme sa, čo je pre ženu lepšie

 

Ak hovoríme o ženskej kráse, trendy v beauty svete sa menia skoro tak často, ako kolekcie oblečenia na mólach – to, čo bolo IN pred pár rokmi, je dnes už iba minulosťou. Predsa len je tu však trend, ktorý sa nemení, keďže dlhé a vytočené riasy boli, sú, a pravdepodobne vždy budú v kurze! Tie z nás, ktoré od prírody dokonalé riasy nedostali, nemusia zúfať. Krásnemu a zvodnému pohľadu sa dá dopomôcť, a nemáme nutne na mysli predlžovanie umelými riasami – dnes bude reč o vylepšení svojich prirodzených rias, a to technikou lash lifting & botox a trvalou mihalníc.

Čo je trvalá mihalníc a lash lifting?

Trvalá mihalníc aj lash lifting sú ideálnym riešením pre všetky ženy, ktoré túžia po zvodne vytočených prirodzených riasach. Výsledkom oboch techník je vytočenie rias dohora, čím sa opticky zvýrazní a otvorí oko, pričom tento efekt vydrží po dobu niekoľkých týždňov. V praxi to znamená, že minimálne po dobu jedného mesiaca sa budete zobúdzať s perfektnými riasami bez akejkoľvek námahy. Už sme vás presvedčili? Pozrime sa teda na to, aký je medzi týmito dvomi technikami rozdiel.

 

Rozdiel medzi trvalou mihalníc a lash liftingom

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že tieto dve techniky semi-permanentného vytáčania rias sú rovnaké, je medzi nimi niekoľko zásadných rozdielov, ktoré by sme pred návštevou kozmetického salónu mali zvážiť.

Jedným z hlavných rozdielov je odlišný spôsob vytáčania mihalníc. Pri trvalej mihalníc sa používajú akési mini natáčky, ktoré riasy natočia a vytvoria žiadanú krivku, naopak pri lash liftingu sa využívajú silikónové podložky, ktoré nielenže riasy vytočia, ale navyše ich aj zdvihnú dohora. 

Rozdiel je viditeľný vo výslednom efekte. Keďže pri trvalej mihalníc sa riasy iba natáčajú, často pôsobia oveľa kratšie, ako je ich normálna dĺžka. Naopak, vďaka zdvihnutiu mihalníc dohora a ich natočením pri technike lash lifting budú riasy nielen vytočené, ale taktiež budú pôsobiť dlhšie, ako pri trvalej mihalníc.

Lash lifting je často považovaný za „update-ovanú“ formu trvalej mihalníc, ktorá nielenže dodá riasam krajší tvar a oko viac otvorí, ale prichádza s benefitmi navyše – počas procedúry je na riasy aplikovaný lash botox, ktorý je plný výživných látok. Tieto riasy uzdravujú, dodajú im potrebnú výživu a takisto prirodzene zvýšia ich objem.

Krásne riasy máte na dosah

Pokiaľ už máte dosť nevábneho tvaru vašich rias a zvažujete návštevu beauty salónu, po predchádzajúcich riadkoch by ste mali mať jasno lash lifting spojený s botoxom mihalníc je z viacerých dôvodov lepším výberom ako trvalá. Toto potvrdzujú aj certifikované kozmetičky zo salónu Aristora, ktoré na túto beauty techniku nedajú dopustiť. Čo poviete – vyskúšate lash lifting aj vy?