Rasizmus pre deti. V rozprávke sa krásna princezná premení na škaredú černošku. Ľudia sú pohoršení

Zdroj: Youtube.com

Jedna z najnovších rozprávok pre deti zobrazuje premenu krásnej princeznej na škaredú černošku. Princeznú postihne kliatba a tak ju kráľ za trest premení na ženu inej rasy.

Rozprávka bola krátko po zverejnení stiahnutá, pretože množstvo ľudí sa na jej obsah a prevedenie sťažovalo. Na YouTube, na účte „French Fairy Tales”, však túto rozprávku stále nájdete. Účet bol vytvorený na každodenné zverejňovanie rozprávok pre deti a momentálne disponuje s viac ako 500-tisíc odberateľmi. Tento kanál by podľa všetkých informácií mal sídliť v Spojených arabských emirátoch. Celkový počet zhliadnutí všetkých videí tohoto kanála presahuje 179 miliónov prehratí. Okrem rozprávok v angličtine a nemčite tam nájdete rozprávky v 20 rôznych jazykoch.

Celý príbeh poburujúcej rozprávky začína tak, že „krásna“ štíhla beloška s modrými očami sa zaľúbi do pohľadného mladého princa. Ked‘ sa však svoju lásku rozhodla vyjadriť verejne, kráľ to odmietol a rozhodol sa ju zakliať a to tak, že jej pokožka sčernela, vlasy sa stali krehkými a krepovitými.

Rayan on Twitter

En 2019 on a encore du boulot pour lutter contre la #Negrophobie et le #racisme Surtt qd on voit ce genre de vidéo pour enfants qui nourrit leur inconscient de #racisme banalisé #abject 🤮 Belle=blanche 🙍‍♀️ Vilaine=noire cheveux crépus🙎🏾‍♀️ Conte Dina et le Prince, sur Youtube!!! https://t.co/8XQZUKwIrX

Rozprávka pobúrila množstvo známych osobností, rovnako ako francúzskeho politika Gabriel Serville, ktorý sa rozhodol napísať ministerstvu vnútra otvorený list. List okrem iného obsahoval aj slová: „Čierna pokožka sa prirovnáva k niečomu škaredému a nechutnému. K niečomu, čo by sa malo považovať za hanbu či trest.”

Verejnosť sa k rozprávke vyjadrila taktiež. 24-ročná Maria napísala: „Toto video nehovorí len o tom, že byť čiernym je odpudzujúce, ale aj tom, že symbolom krásy žien je len ich vzhľad.”

Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť premenu princeznej z rozprávky:

Zdroj: Youtube.com

Po bližšej analýze rozprávok na tomto YouTube účte je jasné, že mnoho z nich obsahuje asistické a diskriminačné poznámky. Okrem rasistických poznámok na černošky sa tam vyskytuje aj popis XXL žien plnších tvarov, ktoré su opisované ako tučné a lenivé.

 

zdroj: klocher.sk