Rasizmus pre deti. V rozprávke sa krásna princezná premení na škaredú černošku. Ľudia sú pohoršení

Zdroj: Youtube.com

Jedna z najnovších rozprávok pre deti zobrazuje premenu krásnej princeznej na škaredú černošku. Princeznú postihne kliatba a tak ju kráľ za trest premení na ženu inej rasy.

Rozprávka bola krátko po zverejnení stiahnutá, pretože množstvo ľudí sa na jej obsah a prevedenie sťažovalo. Na YouTube, na účte „French Fairy Tales”, však túto rozprávku stále nájdete. Účet bol vytvorený na každodenné zverejňovanie rozprávok pre deti a momentálne disponuje s viac ako 500-tisíc odberateľmi. Tento kanál by podľa všetkých informácií mal sídliť v Spojených arabských emirátoch. Celkový počet zhliadnutí všetkých videí tohoto kanála presahuje 179 miliónov prehratí. Okrem rozprávok v angličtine a nemčite tam nájdete rozprávky v 20 rôznych jazykoch.

Celý príbeh poburujúcej rozprávky začína tak, že „krásna“ štíhla beloška s modrými očami sa zaľúbi do pohľadného mladého princa. Ked‘ sa však svoju lásku rozhodla vyjadriť verejne, kráľ to odmietol a rozhodol sa ju zakliať a to tak, že jej pokožka sčernela, vlasy sa stali krehkými a krepovitými.

Rozprávka pobúrila množstvo známych osobností, rovnako ako francúzskeho politika Gabriel Serville, ktorý sa rozhodol napísať ministerstvu vnútra otvorený list. List okrem iného obsahoval aj slová: „Čierna pokožka sa prirovnáva k niečomu škaredému a nechutnému. K niečomu, čo by sa malo považovať za hanbu či trest.”

Verejnosť sa k rozprávke vyjadrila taktiež. 24-ročná Maria napísala: „Toto video nehovorí len o tom, že byť čiernym je odpudzujúce, ale aj tom, že symbolom krásy žien je len ich vzhľad.”

Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť premenu princeznej z rozprávky:

Zdroj: Youtube.com

Po bližšej analýze rozprávok na tomto YouTube účte je jasné, že mnoho z nich obsahuje asistické a diskriminačné poznámky. Okrem rasistických poznámok na černošky sa tam vyskytuje aj popis XXL žien plnších tvarov, ktoré su opisované ako tučné a lenivé.

 

zdroj: klocher.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rasizmus pre deti. V rozprávke sa krásna princezná premení na škaredú černošku. Ľudia sú pohoršení”