„Veľmi ma miluje, chce dieťa…no niekedy nastanú chvíle, kedy začnem mať pochybnosti.“ Čo by ste tejto žene poradili?

Pocit šťastia pri narodení dieťaťa nezažíva každá žena, ktorá práve porodila, bohužiaľ. Najčastejšie k tomu dochádza v prípade, že sa jedná o neplánované tehotenstvo a žena sa nerozhodla ísť na potrat.

Ako vyplýva zo štúdie, tretina opýtaných žien nebola pripravená stať sa matkou v čase, keď sa dozvedeli o svojom tehotenstve. Z nich asi 23% malo skutočnú radosť, keď počuli túto správu a 6% sa dostalo do depresie. Hlavný dôvodom, ako žena na túto situáciu reaguje, je jej negatívny psychologický stav, pretože nie každá sa s tým dokáže vyrovnať.

Jeden z takýchto príbehov bol uverejnení na internetovom fóre. Žena po rozvode, má 10-ročnú dcéru, stretla muža, ktorý ju miluje. V druhom mesiaci vzťahu otehotnela. Je však pre ňu ťažké reagovať na túto skutočnosť radostne, pretože sa obaja nachádzajú v zlej finančnej situácii a ich vyhliadky v blízkej budúcnosti nie sú vôbec ružové.  Muž je bez práce a bývanie je dočasné.

Užívatelia internetu reagovali skôr kruto na žiadosť ženy, ktorá chcela, aby jej pomohli poradiť s tým, ako by mala postupovať.

Focus Pokus:

„Je na vás, aby ste sa rozhodli. Neriskovala by som, pretože všetko je neisté. A bláznivá láska môže skončiť v jednom okamihu.“

Anonym:

„Žiadna práca, žiadne bývanie…Kam ste sa pozerala?“

Na jednej strane môže byť dieťa motiváciou na vyšší plat a lepšiť život. Ale problém nie je len v peniazoch – žena nie je presvedčená o ich vzťahu. Asi je pre ňu ťažké prijať to, že má dieťa od muža, s ktorým sa nestretávala veľmi dlho.

V takýchto situáciách je potrebné pohovoriť si so psychológom a urobiť správny krok, pretože ak si žena nechá dieťa, ale bude pod tlakom, bude to mať zlý vplyv na zdravie dieťaťa.

Zrealizovaný výskum ukazuje, že existuje spojenie medzi spôsobom, akým rodičia rozmýšľajú o svojom dieťati počas tehotenstva a jeho správaním sa k nemu v postnatálnom období. Ide o záležitosť, ktorá je dôležitá aj pre rozvoj a prípravu dieťaťa na život.

Čo si myslíte, aké by mali byť ďalšie kroky ženy a jej partnera? Podeľte sa s nami o svoje názory.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Veľmi ma miluje, chce dieťa…no niekedy nastanú chvíle, kedy začnem mať pochybnosti.“ Čo by ste tejto žene poradili?”