Biskup tvrdí, že homosexuáli sa rodia matkám, ktoré počas tehotenstva mali análny sex

O tento výrok sa postaral cyperský biskup Neophytos Masouras, počas prejavu na základnej škole v Morhou, kde takéto diskusie navštevujú aj deti aj starší ľudia. Video s týmto nezvyčajným a poburujúcim prejavom obletelo svet. Biskup tvrdí, že sexuálne praktiky žien počas tehotenstva ovplyvňujú sexuálnu orientáciu dieťaťa. A to, že ak tehotné ženy mali análny sex, jej dieťa bude homosexuálnej orientácie.

 

Couple in Field

Zdroj: pexels.com

 

Grécky pravoslávny biskup vo svojom prejave tvrdí, že homosexualita je „problém, ktorý rodičia zvyčajne prenášajú na dieťa.” Týka sa to hlavne pohlavného styku medzi rodičmi alebo tehotenstva. „Je to výsledkom abnormálneho sexuálneho správania medzi rodičmi. Aby bolo jasné, ide o análny sex,“ objasňuje takto svoje myšlienky biskup podľa webu Mirror.

 

Person With Body Painting

Zdroj: pexels.com

 

Jeho slová sú inšpirované tvrdeniami svätca Porphyriosa, ktorý zomrel v roku 1991, čo nie je tak dávno. Ten podľa Masourasa tvrdil, že ak sa spomínané praktiky žene páčia zrodí sa v nej túžba, ktorá sa následne prenesie na dieťa. Počas Porphyriosovho života odporúčal homosexuálom aby ostali slobodný a hlavne aby sa každý deň modlili nech ich homosexualita zmizne.

 

Svätý Porphyrios

Zdroj: orthochristian.com

 

Ako už bolo spomenuté, tento prejav bol zaznamenaný na video, ktoré sa okamžite stalo virálnym. No názory ľudí sa rôznia, niektorí ho vysmiali a ostatných tento prejav vydesil. Samotný Masouras sa obraňoval tým, že vykladal iba teóriu Svätého Porphyriosa. No tá nebola nikdy vedecky podložená alebo skúmaná, aj napriek tomu jej verí mnoho ľudí.

 

Two Men Holding Red Heart Balloons

 

Two Women Sitting While Talking Each Other

Zdroj: pexels.com

 

Cyprus je stále veľmi konzervatívna krajina aj napriek tomu, že homosexualita tam bola dekriminalizovaná v roku 1998 a diskriminácia na základe rodovej identity alebo sexuálnej orientácie je zakázaná od roku 2004. Napriek tomu si páry rovnakého pohlavia nemôžu adoptovať deti a homosexuáli nemôžu slúžiť v armáde.

 

Video z prejavu biskupa si môžete pozrieť tu:

Bishop says homosexuality is passed on when pregnant women enjoy anal sex

Bishop says homosexuality is passed on when pregnant women enjoy anal sex Bishop of Morphou Neophytos says that homosexuality is passed on to unborn children when pregnant women enjoy anal sex. https://metro.co.uk/video/bishop-says-homosexuality-passed-pregnant-women-enjoy-anal-sex-1973808/

Súhlasíte s vyjadrením gréckeho biskupa? Aký je Váš názor na homosexualitu?

zdroj: aktuality.sk